«Оскар-2024»: тріумф «Оппенгеймера», перемога української стрічки та курйози церемонії

Головним тріумфатором 96-ї церемонії вручення премії «Оскар» став фільм «Оппенгеймер» режисера Крістофера Нолана. Стрічка про творця американської атомної бомби отримала сім нагород, зокрема у номінаціях «Найкращий фільм» та «Найкраща режисура».

Свого першого «Оскара» за кар’єру Нолан отримав саме за «Оппенгеймера», хоча у 2018 році його вже номінували за «Дюнкерк». Нагороду йому вручив легендарний Стівен Спілберг.

Кілліана Мерфі, який зіграв головну роль у стрічці, відзначили статуеткою кіноакадемії за «Найкращу чоловічу роль».

А Роберт Дауні-молодший отримав нагороду як «Найкращий актор другого плану» за свою роботу у «Оппенгеймері».

У категорії «Найкраща жіноча роль» перемогу святкувала Емма Стоун за фільм «Бідні-нещасні». Для 35-річної акторки це вже другий «Оскар» після «Ла-Ла Ленду» 2017 року. Давейн Джой Рендольф була визнана «Найкращою актрисою другого плану» за стрічку «Залишені».

Престижну нагороду за «Найкращий іноземний фільм» отримала американсько-британсько-польська кінокартина «Зона інтересів» режисера Джонатана Глейзера про сім’ю коменданта Освенциму.

В анімаційних категоріях тріумфували «Хлопчик і птах» Хаяо Міядзакі (повнометражний фільм) та «Війна закінчена! Натхненний музикою Джона і Йоко» (короткометражка). Остання стрічка мала яскравий антивоєнний меседж.

Єдину нагороду для «Барбі» отримала Біллі Айліш, чия пісня What Was I Made For визнана найкращою оригінальною піснею року.

«20 днів у Маріуполі» — перший український «Оскар»

«Оскар» за найкращий документальний фільм дістався українській стрічці «20 днів у Маріуполі» режисера Мстислава Чернова. Під час урочистої церемонії він виголосив емоційну промову.

«Це перший «Оскар» в історії України. І я пишаюся цим. Але я, мабуть, буду першим режисером на цій сцені, який скаже, що хотів би ніколи не знімати цей фільм. Я хотів би обміняти цю нагороду на те, щоб Росія ніколи не атакувала Україну, не захоплювала наші міста, не вбивала десятки тисяч моїх співвітчизників. Щоб вони звільнили всіх заручників та полонених», — наголосив Чернов.

«Однак ми разом можемо виправити хід історії, щоб правда перемогла. І щоб люди Маріуполя та ті, хто віддав життя, ніколи не були забуті. Кіно формує пам’ять, а пам’ять формує історію», — додав режисер.

Раніше фільм «20 днів у Маріуполі», що розповідає про облогу міста російськими військами навесні 2022 року, також отримав британську кінопремію BAFTA.

Курйози 96-ї церемонії «Оскар»

Попри урочистість заходу, церемонія вручення «Оскарів» не обійшлася без курйозних моментів.

Актор Джон Сіна вийшов вручати нагороду за найкращий костюм абсолютно голим, залишившись лише в трусах та сандалях.

У Емми Стоун же розійшлася блискавка на платті, через що їй довелося його притримувати.

На червоній доріжці впала актриса і зірка соцмереж Ліза Коші під прицілом фотокамер.

Ліза Коші, світлина Bild

А на одному із глядацьких місць сидів бордер-колі Мессі, який знімався у французькій картині «Анатомія падіння».

Курйозний інцидент трапився і з 83-річним Аль Пачіно. Вручаючи нагороду за найкращий фільм, він не оголосив номінантів та не сказав традиційну фразу «І ‘Оскар’ дістається…». Натомість одразу відкрив конверт і заявив: «Мої очі бачать ‘Оппенгеймера'».

Своєю чергою момент вручення «Оскара» та промова 83-річного Хаяо Міядзакі за анімаційний фільм «Хлопчик і птах» не були показані по телебаченню в США та Німеччині через рекламні блоки.

Джерела: BBC, Bild

Читати також:

«Оскар — 2024»: останні приготування до церемонії

Світлина з відкритих джерел, Bild

News Reporter
У медіа з 2017 року. Писала для https://inpoland.net.pl/. Слідкую за подіями у світі від технологій до економічних і соціальних процесів, суспільно-політичного життя та геополітичної ситуації. Закінчила ЛНУ ім. Івана Франка за спеціальністю історія. Зараз у Львові, 7 років жила у Варшаві. Люблю книги, кіно, активний відпочинок та свою роботу.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *