Перспективи розширення AUKUS: США натякають на нові партнерства

Вашингтон може найближчим часом оголосити про залучення додаткових країн до ініціативи AUKUS — тристоронньої угоди про безпеку між США, Великобританією та Австралією.

Про таку перспективу натякнув заступник державного секретаря США Курт Кемпбелл. Виступаючи на заході, організованому Центром нової американської безпеки, він зазначив, що під час створення AUKUS у 2021 році передбачалося, що з часом до партнерства долучатимуться й інші країни.

«Ми завжди вважали, що на певному етапі ми будемо раді вітати участь нових держав, особливо в другому компоненті AUKUS», — сказав Кемпбелл.

За його словами, кілька країн вже виявили зацікавленість у приєднанні до ініціативи, коли для цього настане слушний момент. При цьому Кемпбелл припустив, що «на наступному тижні» можна очікувати на відповідні новини.

Створена у 2021 році у відповідь на чимраз більшу присутність Китаю в Індійсько-Тихоокеанському регіоні, ініціатива AUKUS поки об’єднує лише три країни. Однак упродовж минулого року неодноразово згадувалася перспектива її розширення шляхом приєднання інших держав регіону.

Деталі потенційного «другого компоненту» AUKUS поки не розголошуються. Втім, експерти припускають, що він може стосуватися поглиблення співпраці у сферах протиповітряної та протиракетної оборони, кібербезпеки, обміну розвідувальними даними тощо.

Розширення партнерства, яке пропонує Вашингтон, є логічним продовженням зусиль США щодо зміцнення своїх позицій у Тихоокеанському регіоні в умовах протистояння з Китаєм.

Джерело: Voice of America

Читати також:

Міністерство оборони США підбило підсумки року в Індо-Тихоокеанському регіоні.

Вперше в історії: у Вашингтоні відбудеться тристоронній саміт лідерів США, Філіппін та Японії

Світлина з відкритих джерел

News Reporter
У медіа з 2017 року. Писала для https://inpoland.net.pl/. Слідкую за подіями у світі від технологій до економічних і соціальних процесів, суспільно-політичного життя та геополітичної ситуації. Закінчила ЛНУ ім. Івана Франка за спеціальністю історія. Зараз у Львові, 7 років жила у Варшаві. Люблю книги, кіно, активний відпочинок та свою роботу.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *