Сенатор США заблокував фінансову допомогу Україні: вимагає контролю над можливим дерибаном коштів

Ренд Пол не проти передачі допомоги Україні в 40 мільярдів доларів, але наполягає на додатковому фінансовому нагляді над грошима.

Сенатор США «загнав у кут демократів та республіканців», які об’єднали свої зусилля для передачі допомоги Україні», — так емоційно пише агентство «Рейтер», повідомляючи про те, що Сенат не зміг екстрено ухвалити законопроєкт про надання Україні, яка перебуває у стані війни, 40 мільярдів доларів.

Ухвалення документа заблокував республіканець Ренд Пол. На його думку, у законопроєкт має бути введено положення про контроль за витратами коштів, які отримує чинна влада в Україні.

«Не можна викидати всі 40 мільярдів доларів без жодного нагляду. А спеціальний генеральний інспектор — ми зробили це в Афганістані — не зупинив всі розтрати, але принаймні змусив злодіїв двічі подумати, перш ніж красти гроші», — заявив Пол на слухання у Сенаті.

Сенатор також наголосив, що виділяється дуже велика сума — «більше, ніж США витратили за перший рік конфлікту в Афганістані».

«Я присягав Конституції Америки, а не конституції будь-якої іншої іноземної держави, і незалежно від того, наскільки я співчуваю тій чи іншій справі, я думаю насамперед про національну безпеку США. Ми не можемо врятувати Україну, прирікаючи на загибель нашу економіку», — Пояснив Пол свою позицію.

Відмова хоч би одного сенатора блокує процес розгляду ініціативи у прискореному форматі. Тепер Сенат розгляне законопроєкт у звичайному режимі. Це триватиме кілька днів. Очікується, що документ ухвалять наступного тижня більшістю голосів.

10 травня Палата представників Конгресу США переважною більшістю голосів схвалила законопроєкт, що передбачає виділення 40 мільярдів доларів на військову, економічну та гуманітарну допомогу Україні, що зазнала російського військового вторгнення. Це на 7 мільярдів більше, ніж просила Адміністрація президента Джо Байдена.

9 травня Байден підписав історичний закон про «ленд-ліз» України, що означає спрощене та прискорене виділення коштів та іншої допомоги Україні, що захищається від вторгнення російських військ.Світлина з відкритих джерел

News Reporter
У медіа з 2017 року. Писала для https://inpoland.net.pl/. Слідкую за подіями у світі від технологій до економічних і соціальних процесів, суспільно-політичного життя та геополітичної ситуації. Закінчила ЛНУ ім. Івана Франка за спеціальністю історія. Зараз у Львові, 7 років жила у Варшаві. Люблю книги, кіно, активний відпочинок та свою роботу.

5 thoughts on “Сенатор США заблокував фінансову допомогу Україні: вимагає контролю над можливим дерибаном коштів

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *