США активізують боротьбу з дезінформацією та пропагандою

Адміністрація президента США Джо Байдена презентувала нову стратегію протидії поширенню фейкових новин та пропагандистських матеріалів з боку авторитарних режимів. Відповідну систему заходів було розроблено Державним департаментом для захисту національного інформаційного простору.

Як зазначають у відомстві, маніпулятивні технології іноземних урядів становлять загрозу національній безпеці США та їхнім союзникам. Автократичні лідери використовують фабрикацію новин та пропаганду, аби посіяти хаос у демократичних суспільствах та підірвати довіру до інститутів влади.

Новостворена система протистояння дезінформації та пропагандистським маніпуляціям іноземних держав матиме п’ять основних напрямків:

  • Вироблення законодавчих норм для захисту свободи слова при забезпеченні прозорості власності медіа.

  • Створення спеціальних державних органів з координації заходів протидії неправдивим новинам та пропаганді.

  • Інвестиції в розвиток людського капіталу та цифрових технологій кібербезпеки для своєчасного розпізнавання та блокування шкідливого контенту.

  • Залучення неурядових організацій, журналістів та вчених до викриття фейків та пропагандистських матеріалів, поширюваних іноземними спецслужбами.

  • Партнерство з іншими демократичними країнами для обміну інформацією та узгодження заходів протидії гібридним загрозам в інфополі.

Державний департамент США покладає великі сподівання на нову систему, розраховуючи згуртувати навколо неї широку коаліцію однодумців для протистояння викликам, що йдуть від авторитарного світу.

Джерело: Voice of America

Читати також:

Ілон Маск знає як закінчити війну в Україні: «зрештою саме так усе й буде, питання лише в тому, скільки людей ще поляже»

Світлина згенерована за допомогою ШІ

News Reporter
У медіа з 2017 року. Писала для https://inpoland.net.pl/. Слідкую за подіями у світі від технологій до економічних і соціальних процесів, суспільно-політичного життя та геополітичної ситуації. Закінчила ЛНУ ім. Івана Франка за спеціальністю історія. Зараз у Львові, 7 років жила у Варшаві. Люблю книги, кіно, активний відпочинок та свою роботу.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *