Хантер Байден з’явиться на допиті 28 лютого, кажуть республіканці Палати представників

Республіканці Палати представників заявили у четвер, що Хантер Байден дасть свідчення за зачиненими дверима 28 лютого перед комітетами з нагляду та судовим комітетом Палати представників, мабуть, вирішивши суперечку щодо вимог його свідчень, яка загострювалась в останні тижні.

“Його допит відбудеться після декількох інтерв’ю з членами сім’ї Байдена та його партнерами. Ми з нетерпінням чекаємо свідчень Хантера Байдена”, сказали конгресмени Джеймс Комер з Кентуккі та Джим Джордан з Огайо, відповідно голови комітетів. Про це повідомляє CBS News.

Обидва комітети схвалили резолюції про неповагу до Конгресу проти сина президента за раніше відмову від виконання повісток конгресу з’явитися на закрите засідання посеред розслідування імпічменту президента республіканцями. Повна Палата представників мала проголосувати за притягнення його до відповідальності за неповагу до Конгресу цього тижня, допоки адвокат Хантера Байдена не вказав на його готовність давати свідчення.
Республіканці стверджували, що свідчення Хантера Байдена є “критичним компонентом” їх розслідування імпічменту, оскільки вони досліджують, чи президент не заробляв на закордонних бізнес-угодах членів своєї родини, коли був віцепрезидентом. “За можливим винятком президента Байдена, [Хантер] Байден є найважливішим свідком, який володіє інформацією про залучення президента Байдена до бізнес-справ його сина”, сказали республіканці в доповіді, опублікованій минулого тижня.

Місяцями республіканці розслідували справи президента та його сина, але досі не виявили жодних доказів правопорушень. Хантер Байден заперечив, що його батько був фінансово залучений до його бізнес-угод. Він сказав, що готовий відповідати на запитання законодавців, але робитиме це лише на публічних слуханнях. Син президента зробив коротку несподівану появу на слуханні комітету з нагляду минулого тижня, де законодавці обговорювали резолюцію про неповагу. “Навмисна відмова Хантера Байдена виконувати повістки комітету є кримінальним актом”, сказав Комер на слуханні. “Це становить неповагу до Конгресу і вимагає передачі до відповідної прокуратури США для переслідування, як прописано законом”.

Після виходу з засідання адвокат Хантера Байдена Ебб Лоуелл сказав: “Республіканці намагалися використовувати його як замісника, щоб атакувати його батька”. “І, попри їхні неналежні партійні мотиви, у шести випадках — з лютого до сьогодні — ми пропонували співпрацювати з комітетами Палати представників, щоб побачити, яка і наскільки актуальна інформація до будь-якого законного запиту могла бути надана”, розповів Лоуелл журналістам.

Кевін Морріс, голлівудський адвокат розважальної індустрії, дав закрите свідчення у четвер комітетам з нагляду та судовим комітетам Палати представників про його дружбу з Хантером Байденом, яка почалася після зустрічі двох на політичному фандрейзингу у 2019 році. Морріс сказав, що позичав гроші Хантеру Байдену протягом років, що, як стверджували республіканці без доказів, Морріс використовував, щоб отримати доступ і вплив у Білому домі Байдена.

У інтерв’ю CBS News після свідчення у четвер Морріс захистив свої дії. “На додаток до юридичних порад і дружби, протягом останніх чотирьох років я позичав Хантеру гроші, щоб допомогти йому подолати труднощі. Коли це було потрібно, кожен з нас окремо звертався до адвокатів за порадами щодо цих угод.

Читати також:

Секретна служба знайшла сотні документів щодо покупки зброї Хантером Байденом

Сину Байдена висунуто звинувачення: що відомо?

Світлина з мережі X

News Reporter
У медіа з 2017 року. Писала для https://inpoland.net.pl/. Слідкую за подіями у світі від технологій до економічних і соціальних процесів, суспільно-політичного життя та геополітичної ситуації. Закінчила ЛНУ ім. Івана Франка за спеціальністю історія. Зараз у Львові, 7 років жила у Варшаві. Люблю книги, кіно, активний відпочинок та свою роботу.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *