Последние новости
США: «Є підтвердження вибуху росіянами на Каховській ГЕС»

Слідом за норвезькими сейсмологами про вибух, що спричинив руйнування греблі Каховської гідроелектростанції, заговорили в США.

Як пише газета «Нью-Йорк таймс» з посиланням на високопосадовця Білого дому, американські супутники-шпигуни зафіксували тепловий слід, характерний для сильного вибуху, безпосередньо перед проривом дамби.

Аналітики американської розвідки вважають Росію винною у руйнуванні греблі, — сказав співрозмовник. Але, за його словами, спецслужби США поки що не мають вагомих доказів для офіційних звинувачень. Також газета наводить думку інженерів та експертів з боєприпасів, які стверджують, що, швидше за все, вибух стався в закритому приміщенні: саме він завдає найбільшої шкоди, необхідної для того, щоб спровокувати такі масштабні руйнування. Версію про зовнішню дію вони вважають мало правдоподібною.

Раніше США обіцяли розсекретити дані розвідки, які прямо вказують на те, що саме Російська Федерація несе відповідальність за підрив Каховської ГЕС та масштабну техногенну катастрофу.

Напередодні норвезькі вчені оприлюднили дані сейсмологічних станцій, які підтверджують, що руйнація Каховської ГЕС сталася внаслідок вибуху.


У районі руйнування Каховської греблі надзвичайно складна ситуація

Нагадаємо, вночі 6 червня російські військові зруйнували дамбу Каховської ГЕС, що призвело до затоплення десятків населених пунктів. Наразі, за даними української сторони, у Херсонській області на правому березі Дніпра під водою 35 сіл. За ніч вода опустилася на 30 сантиметрів і зараз середній рівень підтоплення становить 4,72 метра. Із зони лиха евакуйовано 2 тисячі 588 людей.

Окупаційна влада Херсонської області повідомляє, що з затоплених територій лівого берега вивезли понад шість тисяч людей. З них близько двох тисяч розселено у пунктах тимчасового розміщення. Також, за даними російської сторони, рівень води у Новій Каховці впав на 3 метри – до позначки 7 метрів. Нижче за течією Дніпра — в Олешках — на 2 метри. За розрахунками російської енергетичної компанії «Рус гідро», вода у Дніпрі увійде у своє річище через тиждень, до 16 червня. Проте українська влада попереджає, що в області очікуються дощі, через які спад води у затоплених районах сповільниться.

У районі руйнування Каховської греблі надзвичайно складна ситуація, і вона швидко розвивається. Про це під час брифінгу в Женеві з відеозв’язку повідомила гуманітарний координатор ООН в Україні Денис Браун, яка відвідує села, затоплені внаслідок повені, за п’ять кілометрів від лінії фронту, — пише Центр новин ООН.

За словами Денис Браун, повінь почалася серед ночі й вода прибувала дуже швидко, що застало людей зненацька. Зруйновано та затоплено багато будинків, постраждали енергетичні ресурси, є небезпека забруднення води. У регіону – величезні нагальні гуманітарні потреби.

Співробітники Управління ООН з координації гуманітарної діяльності (УКГД ООН) проводять зустрічі на місцях, щоб зібрати докупи інформацію, оцінити наслідки лиха та визначити першочергові напрямки надання гуманітарної допомоги. У співпраці із Всесвітньою організацією охорони здоров’я УКГД поширює серед місцевого населення контейнери із безпечною питною водою. Склад ООН у Дніпрі отримав 20 тисяч каністр із водою та відправив сім тисяч із них до Херсона.

Експерти Служби ООН із протимінної діяльності (ЮНМАС) працюють над складанням карти районів, де, ймовірно, знаходяться міни. Повеневі води могли змістити міни, створюючи ризик місцевого населення й особливо дітей. УКГД розміщує інформацію про міни українською мовою в Telegram для інформування місцевого населення.

За даними ООН, від повені постраждали близько 17 тисяч осіб у районах, контрольованих урядом України, проте ця кількість, за прогнозами, може зрости майже до 40 тисяч. Багато жителів регіону перебувають у районах, що під військовим контролем Російської Федерації, і гуманітарні організації нині немає до них доступу. На цей момент близько 2200 осіб були евакуйовані або залишили свої будинки. Більшість із них воліли залишитися у прилеглих районах Херсонської та Миколаївської областей.

За оцінками, серйозні гуманітарні наслідки зберігатимуться ще довго після того, як вода відступить, оскільки завдано серйозної шкоди житловим будинкам, водній та енергетичній інфраструктурі, сільськогосподарському виробництву.

9 та 10 червня УКГД ООН братиме участь у доставці міжвідомчої гуманітарної автоколони до Херсона та Запоріжжя. УКГД пробує отримати доступ до всіх районів України. Гуманітарні волонтери поки не змогли дістатися іншого берега Дніпра в постраждалому регіоні, але продовжуватимуть свої спроби.

В Управлінні Верховного комісара ООН з прав людини (УВКПЛ) вважають, що поки що передчасно розглядати питання про те, чи був при руйнуванні греблі скоєний воєнний злочин. УВКПЛ закликає до проведення незалежного розслідування інциденту. Управління неодноразово зверталося до Російської Федерації з проханням надати доступ на окуповані території, але йому було відмовлено у цьому. УВКПЛ знову закликає Росію надати такий доступ.Світлина з відкритих джерел

News Reporter
У медіа з 2017 року. Писала для https://inpoland.net.pl/. Слідкую за подіями у світі від технологій до економічних і соціальних процесів, суспільно-політичного життя та геополітичної ситуації. Закінчила ЛНУ ім. Івана Франка за спеціальністю історія. Зараз у Львові, 7 років жила у Варшаві. Люблю книги, кіно, активний відпочинок та свою роботу.

1 thought на “США: «Є підтвердження вибуху росіянами на Каховській ГЕС»

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *