США засудили удари по американському посольстві в Іраку

США рішуче засудили ракетні удари по американському посольству в Багдаді в четвер і атаки на об’єкти, де знаходиться американський персонал, в п’ятницю. У Держдепартаменті та Пентагоні заявили, що США залишають за собою право на самооборону від будь-яких атак на американський персонал.

Офіційний представник Держдепартаменту Меттью Міллер зробив заяву в п’ятницю про те, що «чисельні збройні формування, пов’язані з Іраном, вільно діють в Іраку, де загрожують безпеці та стабільності Іраку, американському персоналу і партнерам США в регіоні».

Міллер відзначив оцінку прем’єр-міністра Іраку Мухаммеда Шіа ас-Судані, який назвав атаки на американський персонал «актами тероризму».

«Ми закликаємо іракські сили безпеки негайно провести розслідування, арештувати винних у цих атаках і притягти їх до відповідальності», — заявив представник Держдепартаменту. — «Іракський уряд неодноразово обіцяв захищати дипломатичні місії та американський військовий персонал».

«Це не підлягає обговоренню, так само як і наше право на самооборону», — підкреслив Міллер.

Захист дипломатичного персоналу, радників та об’єктів коаліції також став темою телефонної розмови в п’ятницю голови Пентагону Ллойда Остіна з прем’єр-міністром Іраку Судані.

Міністр оборони США засудив атаку на посольство в Багдаді та серію атак на американські сили в Іраку і Сирії в останні тижні та підкреслив, що США залишають за собою право на самооборону від будь-яких атак на американський персонал.

Остін підтвердив, що більшість атак на персонал коаліції скоюють підтримувані Іраном групи бойовиків «Катайб Хезболла» і «Харакат ан-Нуджаба», визнані терористичними організаціями.

Глава Пентагону підкреслив, що атаки підтримуваних Іраном збройних груп підривають суверенітет і стабільність Іраку, ставлять під загрозу безпеку цивільного населення країни та гальмують кампанію по завданню поразки «Ісламській державі».

Посольство США в Багдаді потрапило під ракетний обстріл в п’ятницю рано вранці. Обстріл завдав незначного матеріального збитку, постраждалих немає. Про це повідомили офіційні особи США та Іраку.

Близько семи мінометних снарядів потрапили в комплекс посольства США в Багдаді під час атаки рано вранці в п’ятницю, повідомив агентству Reuters американський військовий чиновник. Це стало найбільшою атакою такого роду за останній час.

Обстріл завдав незначного матеріального збитку, постраждалих немає.

Це перший підтверджений з початку війни між Ізраїлем та ХАМАС (визнана терористичною організацією в США) напад на посольство США в добре укріпленій зеленій зоні Багдада, де розташовані урядові будівлі й посольства.

Американські сили в Іраку і Сирії також були піддані ракетним обстрілам і атакам безпілотників принаймні ще п’ять разів в п’ятницю; тричі на окремих базах в Сирії та двічі на авіабазі Айн аль-Асад на заході від Багдада, повідомив інший представник оборонного відомства США.

Джерело: VOA

Читати також:

Число поранених військових США при ударах по базах на Близькому Сході зросло до 45 (+Відео)

Світлина з відкритих джерел

News Reporter
У медіа з 2017 року. Писала для https://inpoland.net.pl/. Слідкую за подіями у світі від технологій до економічних і соціальних процесів, суспільно-політичного життя та геополітичної ситуації. Закінчила ЛНУ ім. Івана Франка за спеціальністю історія. Зараз у Львові, 7 років жила у Варшаві. Люблю книги, кіно, активний відпочинок та свою роботу.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *