США відмовляться від видачі паперових віз та введуть цифрові

У США слідом за Європейським Союзом зібралися змінити систему видачі віз – тепер вони не будуть паперовими.

Як пише Business Standart, бюро з консульських питань Держдепартаменту вирішило відмовитися від видачі паперових віз, що вклеюються в паспорти, і анонсувало запуск системи видачі цифрового дозволу на візу (DVA).

Зазначається, що до такого рішення США спонукали результати експерименту в американському посольстві в Дубліні. За словами заступника помічника держсекретаря з візових служб Джулі Стаффт, людям потрібна програма або щось інше, що дозволить їм показувати статус візи без фізичного документа у паспорті.

Відсутність потреби ставити імміграційні чи неімміграційні візи на сторінках паспортів у посольствах та консульствах США є однією з цілей, яких прагне досягти Державний департамент.

Цифрова віза не скасовує співбесіду

Уточнюється, що сама процедура отримання дозволу на в’їзд буде незмінною. За словами фахівців, вона не скасовує процедуру співбесід у диппредставництвах.

Проте очікується, що ініціатива США щодо впровадження цифрових віз, як мінімум, спростить процес продовження візи, оскільки відпаде необхідність надсилати фізичні документи поштою до представництв США для перевірки. Таким чином, процес оновлення візи стане більш ефективним та зручним. Крім того, ризики, пов’язані з втратою або пошкодженням паспортів зі штампами візи США, будуть зведені до мінімуму, оскільки у разі таких форс-мажорів не потрібно пред’являти паспорт як доказ наявності візи.

Впровадження цифрових віз в США займе 18 місяців

Швидким перехід від паперових віз до цифрових у США не буде. Для впровадження цифрової візової системи в ширшому масштабі, на думку американської влади, потрібно 18 місяців або більше.

За словами Джулі Стаффт, Держдепартамент США планує поступово розширювати програму, починаючи з певних типів віз, поетапно розповсюджуючи її географічно. Кінцева мета — створити систему безпаперових віз стандартом для обробки віз у США.

Стаффт розповіла і про інший пілотний проєкт, який розпочинається у грудні та триватиме до початку 2024 року.

«Людям, які живуть і працюють у США за довгостроковою робочою візою, не доведеться залишати Сполучені Штати, щоб подати заяву на оформлення чергової візи або її продовження. Вони зможуть відправити необхідні документи нам сюди, до Вашингтона, продовжити, не залишаючи країни, а ми відправимо їм візу назад у їхній паспорт», — пояснила дипломат.

До цього глава МВС Великобританії Джеймс Клеверлі заявляв, що відомство посилить правила отримання віз та дозволів на роботу, щоб знизити приплив легальних іммігрантів до королівства на 300 тис. осіб на рік. У Євросоюзі відбувається процес заміни візової паперової наклейки у паспорті на цифрову шенгенську візу, видача цифрових шенгенських віз розпочнеться з січня 2026 року. При цьому європейські експерти мають сумніви, що всі 27 країн Шенгенської зони зможуть успішно перейти на цифрову систему.Читати також:

В США збільшують термін дії дозволу на роботу до 5 років

Advance Parole для виїзду зі США тепер видаватимуть на 5 років

The New York Times: частина біженців з України стають бездомними у США


Світлина з відкритих джерел: Shutterstock

News Reporter
У медіа з 2017 року. Писала для https://inpoland.net.pl/. Слідкую за подіями у світі від технологій до економічних і соціальних процесів, суспільно-політичного життя та геополітичної ситуації. Закінчила ЛНУ ім. Івана Франка за спеціальністю історія. Зараз у Львові, 7 років жила у Варшаві. Люблю книги, кіно, активний відпочинок та свою роботу.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *