Трамп не зможе балотуватися в Колорадо на пост президента через порушення 14-го Амеднаменту

«Рішення Колорадського Верховного Суду, ухвалене у вівторок, шокувало та встановило новий стандарт: колишнього президента Дональда Трампа виключено з бюлетеня штату на виборах 2024 року. Суд визначив, що він не може бути кандидатом на пост президента через «заборону на повстання» за 14-м Амеднаментом.

Рішення 4-3 буде призупинено до 4 січня включно, чекаючи апеляцію Трампа до Верховного Суду США, яке може вирішити цю справу для всієї країни. Про це повідомляє CNN.

Це рішення Колорадського Верховного Суду стосується лише Колорадо, але воно стане історичним каменем розбірки у виборчій кампанії 2024 року. Виборча комісія в Колорадо наголосила, що це питання повинно бути вирішене до 5 січня, строку встановлення списку кандидатів для попереднього відбору республіканців, запланованого на 5 березня.

«Президент Трамп не лише спонукав до повстання», — зазначила суддівська більшість у своєму непідписаному висновку. «Навіть коли штурм Капітолія вже повністю розгортався, він продовжував підтримувати його, постійно вимагаючи від віцепрезидента Пенса відмовитися виконувати свої конституційні обов’язки та закликаючи сенаторів переконати їх зупинити підрахунок виборчих голосів. Ці дії складали собою відкриту, добровільну і безпосередню участь у повстанні».

Крім того, суд відкинув аргументи Трампа про свободу слова, зазначивши: «Промова президента Трампа 6 січня не захищена Першою поправкою».

Затверджений після громадянської війни, 14-й Амеднамент стверджує, що посадовці, які складають присягу підтримувати Конституцію, заборонені на майбутню посаду, якщо вони «брали участь у повстанні». Однак формулювання амеднаменту є неоднозначним, не вказує явно на президентство і було застосоване лише двічі з 1919 року.

Всі сім суддів Колорадського Верховного Суду призначені губернаторами-демократами. Шістьох із семи підтримали на державному рівні на виборах щодо збереження на посаді. Сьомого призначено у 2021 році і він ще не вступав у виборчу боротьбу.

Штаб Трампа обіцяв «швидко» подати апеляцію. «Колорадський Верховний Суд ухвалив абсолютно помилкове рішення сьогодні ввечері, і ми швидко подамо апеляцію до Верховного Суду США та одночасно звернемося із запитом про призупинення цього глибоко недемократичного рішення», — заявив представник штабу Трампа Стівен Чжень.

Після цього рішення Трамп, фаворит на посаду кандидата від республіканців, отримав підтримку членів Конгресу, а також щонайменше одного іншого претендента на пост президента від республіканців.

Спікер Палати представників Майк Джонсон скритикував рішення суду штату в заяві, назвавши його «нерозсудливим».

«Рішення сьогодні, спроба виключити Президента Трампа з бюлетеня Колорадо, — це лише прихований партійний напад. Незалежно від політичної приналежності, кожен громадянин, зареєстрований для голосування, не повинен бути позбавлений права підтримувати нашого колишнього президента і лідера за всіма опитуваннями в республіканському попередньому відборі», — зазначив Джонсон, давній союзник Трампа, який підтримав кандидатуру колишнього президента у 2024 році. «Ми віримо, що Верховний Суд США скасує це нерозсудливе рішення і дозволить американцям вирішити, хто буде наступним Президентом Сполучених Штатів».

У той час як штаб Трампа зазначив, що готується до будь-якого рішення, ще до того, як суддя на першій інстанції визначив, що заборона не поширюється на президентство, і посилається на те, як швидко вони змогли висловити свою позицію, команда колишнього президента виражала впевненість, що вищі суди вирішать справу на їхню користь.»

Кандидат у президенти Рамасвамі також висловив в X свою думку про рішення суду про заборону балотуватися Дональду Трампу.

Читати також:

Президенти США відтепер не зможуть самостійно вивести країну з Нато: рішення конгресу

Сину Байдена висунуто звинувачення: що відомо?

Світлина згенерована ШІ

News Reporter
У медіа з 2017 року. Писала для https://inpoland.net.pl/. Слідкую за подіями у світі від технологій до економічних і соціальних процесів, суспільно-політичного життя та геополітичної ситуації. Закінчила ЛНУ ім. Івана Франка за спеціальністю історія. Зараз у Львові, 7 років жила у Варшаві. Люблю книги, кіно, активний відпочинок та свою роботу.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *