Свіжі дані щодо фінансових ринків та економічної ситуації в США

Атака на Ізраїль, зростання держборгу США, оприлюднено свіжий звіт Міністерства праці США. Про ці та інші теми читайте в огляді світових ЗМІ за минулі вихідні.

Рішенням уряду Ізраїлю 7 жовтня в країні було офіційно оголошено стан війни, — повідомляє The Times of Israel. Фондові біржі відреагували на бойові дії між Ізраїлем та сектором Газа різким зниженням індексів. Напад на Ізраїль, ймовірно, підвищить привабливість золота та долара, — пише Reuters.

Також може збільшитися попит на скарбничі облігації США. «Саме на випадок таких геополітичних потрясінь у портфелях треба тримати золото, оскільки воно є ідеальним захистом від міжнародних потрясінь, — вважає Пітер Карділло, головний економіст Spartan Capital Securities. – Також виграють ті, хто тримає частину активу у доларах, оскільки щоразу, коли відбуваються міжнародні заворушення, долар зміцнюється».

Якими будуть довгострокові наслідки війни, залежить від того, як довго вона триватиме і чи інші країни будуть втягнуті в конфлікт, — зазначив Браян Якобсен, головний економіст Wealth Management. На його думку, головне питання – чи США й надалі сприятиме зростанню пропозиції іранської нафти, оскільки Тегеран підтримав дії ХАМАС. На тлі скорочення поставок із Саудівської Аравії, Росії та інших країн ОПЕК дефіцит пропозиції може стимулювати зростання вартості нафти.

Мішель Бауман із ФРС очікує підвищення ставки.

Трейдери оцінюють ймовірність зростання ставки ФРС у листопаді в 34%.

Член ради ФРС США Мішель Бауман вважає, що інфляція в країні «продовжує залишатися ще надто високою» і період посилення грошово-кредитної політики може затягтися, — повідомляє Reuters.

У п’ятницю Міністерство праці США повідомило, що за підсумками вересня роботодавці відзвітували про приріст робочих місць майже вдвічі більше за очікування, також були переглянуті у бік росту дані щодо приросту робочих місць за попередні місяці. Згідно зі звітом Міністерства праці США кількість робочих місць в американській економіці у вересні збільшилася на 336 тис. максимальними темпами за 8 місяців. Консенсус-прогноз експертів, який наводить Trading Economics, передбачав зростання показника на 170 тис.

Більш того, дані за серпень були переглянуті в бік підвищення: кількість робочих місць збільшилася на 227 тис., а не на 187 тис., як повідомлялося раніше. Американському ЦП необхідно домогтися «охолодження» ринку праці, щоб стримати інфляцію, — зазначає Market Watch.

Бауман заявила, що це коригування ускладнило прогнозування ФРС – у вересні рішення про збереження ставки на рівні 5,25%-5,50% було прийнято з огляду на те, що економіка США почала «остуджуватися». Однак, з’ясувалося, що це не так. Внаслідок цього період підвищення ставки може затягнутися.

Очікування трейдерів щодо подальшого підвищення базової процентної ставки Федеральною резервною системою (ФРС) посилилися після публікації вересневого звіту з ринку праці. За даними CME Group, ймовірність чергового підвищення ставки на засіданні 31 жовтня – 1 листопада оцінюється трейдерами у 34% порівняно з 20,1% у четвер, – зазначає Market Watch.

Шанси на те, що Федрезерв підніме ставку на одному з двох засідань, що залишилися до кінця 2023 року, ринок оцінює в 56% проти 48% раніше.


Згідно з свіжим прогнозом аналітиків Bloomberg Economics, з початку 2024 року центробанки більшості країн, що розвиваються, почнуть зниження ставок, а в другому кварталі до них приєднаються і розвинені країни. Очікується, що до кінця наступного року лише два з 23 центробанків провідних країн світу не перейдуть до зниження ставок – це Туреччина, в якій ситуація з інфляцією особливо складна, а також Японія, де, як очікується, нарешті припиниться цикл негативних ставок.

Акції Nvidia є в портфелі найприбутковіших інвестфондів

WSJ проаналізував портфелі найбільш прибуткових фондів США та з’ясував, що всі вони обов’язково містили акції Nvidia. Частки варіювалися від 6,88% у Victory Growth до 7,88% у найприбутковішому фонді III кварталу — Loomis Sayles Growth (+41% за останні 12 місяців).

Директор з інвестицій Loomis Sayles Growth Азіз Хамзаогулларі розповів, що його фонд купив акції Nvidia у 2019 році після їхнього просідання на 40%: «Ми вдало скористалися цим падінням цін». Сону Калра з Fidelity Blue Chip Growth K6 вважає, що розробки у сфері штучного інтелекту підтримають і надалі зростання Nvidia: «Я думаю, що ChatGPT та штучний інтелект викличуть четверту велику хвилю інвестицій у технології, як раніше ми це бачили на прикладі розвитку інтернету, смартфонів та хмарних сервісів».

Упродовж більшої частини 2023 року акції американських компаній зростали, попри невисокі прибутки. Але зростання ставок призвело до збільшення прибутковості облігацій, що знизило ентузіазм щодо акцій. Імовірність того, що ФРС довше утримуватиме процентні ставки на високому рівні, посилює занепокоєння інвесторів», — пише WSJ.

Індекс S&P 500 впав на 6,1% з кінця липня, падіння зачепило і більшу частину прибутку індексу Dow Jones у 2023 році. За оцінками FactSet, американські компанії з індексу S&P 500 у третьому кварталі повідомлять про падіння прибутку на 0,3% у річному обчисленні. Це буде найменше зниження за останні чотири квартали. Щобільше, частина аналітиків вважає, що у третьому кварталі у США може спостерігатися перше за рік зростання прибутку компаній.

Ризики є в американських експортерів, оскільки індекс долара WSJ, який вимірює його курс стосовно кошика з 16 валют, з лютого 2023 року зріс приблизно на 6%. За даними FactSet, понад чверть компаній з індексу S&P 500 отримують більшу частину своїх доходів за межами США. Сильний долар може знизити їхній прибуток. За даними FactSet, аналітики очікують, що прибуток компаній з індексу S&P 500 зросте приблизно на 7,8% у четвертому кварталі та на 12% у 2024 році.

На Волл-стріт сперечаються, чи зможе ринок «переварити» усі держоблігації США. WSJ детально аналізує ситуацію із державним боргом США. З 1980-х років ФРС робила ставку на те, що панівний стан Штатів у світі забезпечить постійний попит на державний борг. Період низьких ставок дозволяв без особливих проблем фінансувати витрати уряду, але наразі ситуація змінилася.

Прибутковість 10-річних скарбничих облігацій минулої п’ятниці досягла майже 4,9%. Ще на початку 2022 року цей показник становив 1,2%. Тим часом Мінфін США в III кварталі 2023 року зайняв близько $1 трлн замість запланованих раніше $750 млрд, а за останні 12 місяців було випущено скарбничих облігацій на $1,76 трлн – більше, ніж за будь-який повний рік з 2013 року, за винятком високих запозичень на початку пандемії 2020 року.



Коротко

Загалом ринок скарбничих облігацій США перевищив рекордні $25 трлн, причому високі ставки робить обслуговування цього боргу обтяжливішим для уряду. Девід Ейнхорн, президент хедж-фонду Greenlight Capital, вказує на парадоксальну ситуацію – високий дефіцит бюджету країни за відмінних показників економіки та ринку праці: «Цього року дефіцит прогнозується на рівні $1,5 трлн, або близько 5,8% ВВП. Ми ніколи не бачили такого дефіциту під час повної зайнятості».

У цій ситуації Японія – найбільший іноземний кредитор Америки – скоротила свої запаси облігацій США до найнижчого рівня з 2019 року. Втім, прогнози аналітиків про подальші перспективи боргового ринку США позитивні – дефолту вони не чекають, вказуючи на добрий стан американської економіки.


Американський виробник електромобілів Rivian Automotive Inc. планує розмістити «зелені» конвертовані облігації з погашенням у 2030 році на суму 1,5 млрд доларів. Компанія також планує надати покупцям опціон на купівлю паперів на 225 млн доларів. Раніше в Rivian повідомили, що випустила 16,304 тис. автомобілів у третьому кварталі та поставили клієнтам 15,564 тис. машин. «Ці дані відповідають нашим очікуванням, і ми розраховуємо домогтися цільового показника випуску 52 тис. автомобілів за підсумками всього року», — йдеться у пресрелізі компанії.


Nike залишається найдорожчим брендом одягу у світі. Вартість бренду оцінюється в 31,3 млрд доларів. Nike зберігає за собою перше місце з 2015 року, коли вийшов перший звіт щодо цієї категорії товарів. Вартість бренду, що належить виробнику із США, за рік знизилася на 5,6% і оцінюється в 31,3 млрд доларів. На другому рядку, як і роком раніше, розташувався французький бренд Louis Vuitton, вартість якого зросла відразу на 12,2%, склавши 26,29 млрд доларів. Третю позицію зайняв інший люксовий бренд із Франції — Chanel, який продемонстрував впевнене зростання у 27%, до 19,39 млрд доларів, і потіснив у списку Gucci. Такі гіганти «швидкої моди», як H&M та Zara, мають труднощі: з моменту виходу попереднього рейтингу вартість цих брендів впала на 26% і 15% відповідно.

Світлини з відкритих джерел

News Reporter
У медіа з 2017 року. Писала для https://inpoland.net.pl/. Слідкую за подіями у світі від технологій до економічних і соціальних процесів, суспільно-політичного життя та геополітичної ситуації. Закінчила ЛНУ ім. Івана Франка за спеціальністю історія. Зараз у Львові, 7 років жила у Варшаві. Люблю книги, кіно, активний відпочинок та свою роботу.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *