Мін’юст США звинувачує біржу Binance в обслуговуванні ХАМАС

Подано колективний позов проти Binance від SEC, CFTC, Міністерства юстиції США (DoJ). У заяві зазначено, що Binance забезпечувала рахунки ісламських бойових угруповань, заплющуючи очі на підозрілі операції.

Повідомляється, що адреси гаманців для пожертв у криптовалюті публікувалися угрупуванням у соціальних мережах. У березневому позові Комісії з торгівлі товарними ф’ючерсами США (CFTC) до Binance та її глави Чанпен Чжао наводяться фрагменти внутрішнього листування співробітників відділу комплаєнсу біржі, посилаючись на які відомство звинувачувало її у недостатньому вжитті заходів проти використання платформи терористами.

Зокрема резонанс викликав фрагмент листування, датований лютим 2019 року. Отримавши дані про транзакції ХАМАС на Binance, у внутрішньому чаті співробітники біржі іронізували над отриманою інформацією. «На $600 і [автомат] АК-47 не купиш», — написав один з них.

Мільйони проблем


CFTC заявляє, що Binance (кількість зареєстрованих на майданчику користувачів сягає позначки 150 млн) роками обслуговувала рахунки ісламських бойових угруповань, зокрема ХАМАС, заплющуючи очі на «підозрілі» транзакції. А SEC через попри ці обставини ще й звинуватила Binance у штучному завищенні обсягу торгів на своїй платформі.

Ще в березні Комісія з торгівлі товарними ф’ючерсами США (CFTC) заявила, що майже 200 облікових записів на Binance використовуються бойовиками ХАМАС. При цьому, як підкреслила CFTC ще в лютому 2019 року колишній директор із комплаєнсу Binance Семюел Лім (Samuel Lim) отримав інформацію про використання біржі представниками екстремістського руху.

Binance стикається з проблемами не лише у США. За повідомленнями ЗМІ, Французька прокуратура також проводить розслідування щодо біржі у зв’язку з передбачуваним відмиванням грошей. В останні місяці Binance також пішла з Нідерландів, зняла з реєстрації компанії на Кіпрі та Канаді, відкликала заявку на отримання ліцензії в Німеччині, отримала припис припинити роботу в Бельгії та обмежила деякі операції в Австралії.

Поліція Ізраїлю заморозила криптовалютні рахунки ХАМАС за допомогою Binance

Кіберпідрозділ ізраїльської поліції у співпраці з Міністерством оборони, Агентством безпеки Ізраїлю та іншими національними спецслужбами сьогодні 10 жовтня успішно заморозив криптовалютні рахунки ХАМАСу, — повідомила пресслужба відомства.

Угруповання ХАМАС використало заблоковані криптогаманці для збору коштів через соціальні мережі з 7 жовтня, повідомляє Times of Israel з посиланням на заяву представника поліції. Видання також зазначило, що біржа Binance співпрацювала з владою Ізраїлю, сприяючи пошуку та закриття акаунтів терористів. Вилучені кошти буде перераховано до державної скарбниці. Кіберпідрозділ ізраїльської поліції працював у координації з британською поліцією і зумів заморозити ще один рахунок у британському банку Barclays, реквізити якого були опубліковані ХАМАС для внесення коштів на пожертвування.

У травні Reuters з’ясував, що з 2021 року ізраїльська влада наклала арешт на 190 акаунтів Binance, ймовірно пов’язаних з терористичними групами ХАМАС та «Ісламської держави». Понад 100 облікових записів належали саме угрупованню ХАМАС. Тоді представники Binance випустили у блозі відповідь на публікацію журналістів, вказуючи, що біржа «тісно співпрацює з міжнародними органами боротьби з тероризмом».

Захист користувачів

Діяльність Binance у США формально заборонена. Однак у червневому позові SEC звинуватила і біржу, і особисто Чжао в тому, що менеджмент платформи свідомо заохочував способи обходу блокувань для американських користувачів. Крім того, відомство звинувачує американський підрозділ Binance в інсайдерській торгівлі та ринкових маніпуляціях через підконтрольну маркетмейкерську компанію Sigma Chain. Загалом у позові налічується 13 звинувачень, серед яких управління незареєстрованими біржами, спотворення інформації та участь у незареєстрованій пропозиції та продажу цінних паперів.

На думку опитаних експертів Semafor права, позов від SEC сильно нагадує кримінальну справу через серйозність пред’явлених звинувачень. Це дає підстави вважати, що за таким може бути вже реальне кримінальне переслідування. Для SEC не характерно подавати цивільний позов раніше за федеральних прокурорів, особливо у гучних справах. Зазвичай комісія працює спільно з Мін’юстом, щоб потім одночасно висунути і цивільні, і кримінальні звинувачення.

За словами юристів, Мін’юст часто зважує наслідки для непричетних до справи осіб з-поміж клієнтів, співробітників та акціонерів, коли розв’язувати питання про пред’явлення звинувачень великим компаніям. Однак залишається відкритим питання про те, наскільки все це стосується криптовалютної біржі, яка «працює в сірій правовій зоні». Користувачі повинні усвідомлювати ризики, але навіть якщо порушення Binance будуть доведені, це не робить їх учасниками, — пояснюють експерти.

«Криптовалюти стали невіднятною частиною фінансової системи. Той факт, що Мін’юст обговорює наслідки обвинувального висновку для користувачів біржі, певною мірою є кивком у бік їхньої легітимності», — пише Semafor.

Американські регулятори попередили про ризики інвестицій у криптовалюти


Комісія з цінних паперів і бірж США (SEC) спільно з п’ятьма фінансовими регуляторами попередила про ризики інвестицій у криптоактиви в рамках міжнародної кампанії World Investor Week 2023. SEC заявила, що, вкладаючи гроші в криптовалюти, особливо в незареєстровані цінні папери, індивідуальні інвестори ризикують втратити всі кошти.

Позицію відомства підтримали Управління регулювання фінансової індустрії США (FINRA), Комісія з торгівлі товарними ф’ючерсами США (CFTC), Національна ф’ючерсна асоціація (NFA), Корпорація із захисту інвесторів у цінні папери (SIPC) та Північноамериканська асоціація ціннних паперів (NASAA). У спільній заяві регуляторів зазначено, що криптоактиви можуть бути надто волатильними та використовуватися для ринкових спекуляцій, а криптовалютні платформи, де інвестори купують, продають чи отримують кредитування, можуть працювати без ліцензії. Це означає, що незареєстровані постачальники криптовалютних товарів та послуг порушують федеральні закони цінних паперів.

Тому у разі втрати коштів інвестори не зможуть розраховувати на повернення своїх активів. «Шахраї продовжують користуватися великою популярністю криптоактивів, сподіваючись залучити якнайбільше роздрібних інвесторів, і це призводить до колосальних втрат. Якщо ви все ж таки готові ризикувати грошима на спекулятивних інвестиціях, будьте готові до того, що можете їх повністю втратити», — зазначено у попередженні регуляторів.

У травні Європейське управління з цінних паперів та ринків (ESMA) також опублікувало попередження про ризики інвестицій у нерегульовані криптовалютні проєкти, зазначивши, що вже незабаром набуде чинності закон про регулювання криптовалют у Євросоюзі (MiCA).

Читати також:

Друга за величиною криптовалютна біржа у світі оголосила про банкрутство

США хочуть встановити тотальний контроль над криптовалютами

США вирішили засудити найбільшу криптобіржу світу

Два маркетмейкери відмовляються від торгівлі криптовалютою в США

Breaking News: платформа для цифрових валют центробанків готова для транзакцій між країнами світу



Світлина з відкритих джерел

News Reporter
У медіа з 2017 року. Писала для https://inpoland.net.pl/. Слідкую за подіями у світі від технологій до економічних і соціальних процесів, суспільно-політичного життя та геополітичної ситуації. Закінчила ЛНУ ім. Івана Франка за спеціальністю історія. Зараз у Львові, 7 років жила у Варшаві. Люблю книги, кіно, активний відпочинок та свою роботу.

1 thought на “Мін’юст США звинувачує біржу Binance в обслуговуванні ХАМАС

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *