NASA та Lockheed Martin презентували експериментальний надзвуковий літак X-59

Американське космічне агентство NASA разом з компанією Lockheed Martin офіційно представили експериментальний літак X-59, який здатний літати зі швидкістю, що перевищує звуковий бар’єр. Мета проєкту — зібрати дані для створення нового покоління комерційних надзвукових аеролайнерів, які зможуть безпечно функціонувати над населеними пунктами.

«Це важливе досягнення, яке стало можливим завдяки наполегливій праці та винахідливості команд NASA та Lockheed Martin. За кілька років ми перетворили амбітну ідею на реальність. Літак X-59 допоможе змінити спосіб подорожування, зробивши світ тіснішим», — сказала заступниця адміністратора NASA Пем Мелрой.

Літак X-59 є центральним елементом місії NASA під назвою Quesst, яка фокусується на отриманні даних для перегляду нормативів, що забороняють комерційні надзвукові польоти над сушею. Протягом 50 років США та інші країни забороняли такі польоти через потужні звукові удари, що лякають людей на землі.

X-59 здатний розвивати швидкість у 1,4 швидкості звуку або 1430 км/год. Завдяки своїй аеродинамічній формі він генерує лише тихий звуковий гул замість різкого удару. Ці дані допоможуть регуляторам переглянути обмеження.

«Перспектива відкриття нових комерційних ринків надзвукових перельотів та вигоди для мандрівників усього світу дуже захоплива», — сказав Боб Пірс з NASA.

Тепер команда Quesst розпочне тестування систем літака, прогони двигунів та руління для підготовки до першого польоту, який відбудеться цього року. Після кількох випробувань від Lockheed Martin апарат передадуть до льотно-дослідницького центру NASA в Каліфорнії.

«Ми пишаємося тим, що беремо участь у цій місії поряд з NASA та нашими постачальниками, щоб сформувати майбутнє надзвукових подорожей», — сказав Джон Кларк з Lockheed Martin.

Коли NASA завершить випробування, агентство пролетить над декількома американськими містами, для збору даних від очевидців про звук від X-59. Ці дані будуть надані Федеральному управлінню авіації та міжнародним регуляторам.

X-59 — унікальний експериментальний літак довжиною майже 30 метрів. Його витягнутий ніс, що становить третину довжини, і спеціальна аеродинамічна форма дозволяють уникати утворення звукового удару. Кокпіт з екраном зовнішнього бачення розташований майже посередині. А двигун встановлений зверху для плавного обтікання повітря.


Надзвуковий тестовий літак X-59, фото NASA

Дані та технології, отримані в ході випробувань X-59, послужать основою для наступних поколінь тихих надзвукових літаків. Таким чином NASA має на меті відкрити еру швидкісних перельотів над населеними пунктами як для пасажирських, так і вантажних авіаперевезень.

Джерело: NASA

Читати також:

General Electric здійснила прорив у розробці нового надзвукового двигуна

Світлина з мережі X

News Reporter
У медіа з 2017 року. Писала для https://inpoland.net.pl/. Слідкую за подіями у світі від технологій до економічних і соціальних процесів, суспільно-політичного життя та геополітичної ситуації. Закінчила ЛНУ ім. Івана Франка за спеціальністю історія. Зараз у Львові, 7 років жила у Варшаві. Люблю книги, кіно, активний відпочинок та свою роботу.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *