У Нью-Джерсі з’явилася вулиця, названа на честь Тараса Шевченка

У місті Віппан, що штаті Нью-Джерсі відкрили бульвар та вулицю, названі на честь українського поета Тараса Шевченка.Про подію 2 листопада повідомляє Посольство України у США на своїй сторінці у соціальній мережі Facebook.
Тепер ім’я Кобзаря носитиме вулиця, що з’єднує Український культурний центр та Українську церкву Святого Іоанна, яка наприкінці жовтня святкувала 100 річницю від свого заснування. З нагоди річниці українську громаду Віппана привітали представники місцевої влади та українське духовенство, зокрема на відкритті був присутній владика Борис Гудзяк – митрополит Української греко-католицької церкви та голова Філадельфійської архиєпархії в США.

Перейменування бульвару, який веде до храму, стало подарунком від місцевої влади українській громаді міста, повідомляє Релігійно-Інформаційна Служба України.

У Віппані проживає близько 9000 осіб. Раніше одну з вулиць містечка назвали Ukraine road. Український культурний центр у Віппані, заснований 1950 року, – одна із найстаріших українських організацій за кордоном, члени центру регулярно організовують збірки на підтримку українських воїнів і дітям учасників АТО.

Вшанування пам’яті великого кобзаря у США

Шевченко – світовий рекордсмен за кількістю встановлених пам’яток, їх у різних країнах налічують 1167.

Вашингтон

Пам’ятник Тарасу Григоровичу Шевченку у Вашингтоні створив скульптор з українським корінням Леонід Молодожанин. Цей пам’ятник — один із перших його творінь, а фінансувала його створення «Просвіта». На церемонії відкриття був присутній експрезидент Ейзенхауер. Відкриття відбулося 27 червня 1964 року в присутності понад ста тисяч людей, відтоді 27 червня вважається українським днем у США. Розташований пам’ятник між вулицями 22-ою та 23-ою і «Р» (Пі), в північно-західній частині столиці, де міститься чимало посольств.

Клівленд (Огайо)

Пам’ятник Шевченкові в Клівленді знаходиться в Українському саду. Бронзовий бюст поета роботи скульптора Олександра Архипенка встановлений у 1940 році коштом Українських злучених організацій

Сірак’юс (Нью-Йорк)

Найновіший пам’ятник Т.Шевченку спорудила українська громада в Сірак’юс (Сиракузах) — відкрито 16 жовтня 2005 року перед українською греко-католицькою церквою св. Івана Хрестителя. Постать Т.Шевченка в бронзі виконано американським скульптором Бенедиктом Декстером при активній співпраці архітектора Володимира Бутенка. Тарас Шевченко зображений у молодому віці, в руках у нього «Кобзар», а на ногах — ретязь.

Кергонксон (Нью-Йорк)

Погруддя Т.Шевченка встановлено 16 червня 1957 року на Союзівці — в оселі Українського народного союзу в Кетскильських горах.

Трой (Нью-Йорк)

Пам’ятник у місті відкрито 5 червня 1988 року. Головним промовцем під час відкриття пам’ятника був Микола Руденко.

23 серпня 1981 року відкрито гранітно-бронзовий пам’ятник роботи двох скульпторів А.Павлоші та М.Черешньовського в оселі Елмара Гайтс.

Фото: Embassy of Ukraine в США / Посольство України у США / Facebook

News Reporter
У медіа з 2017 року. Писала для https://inpoland.net.pl/. Слідкую за подіями у світі від технологій до економічних і соціальних процесів, суспільно-політичного життя та геополітичної ситуації. Закінчила ЛНУ ім. Івана Франка за спеціальністю історія. Зараз у Львові, 7 років жила у Варшаві. Люблю книги, кіно, активний відпочинок та свою роботу.

2 thoughts on “У Нью-Джерсі з’явилася вулиця, названа на честь Тараса Шевченка

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *