Аматорський метеорологічний зонд, що налякав військових, залишає територію США

У суботу командування аерокосмічної оборони Північної Америки NORAD повідомило, що невеликий аматорський повітряний метеорологічний зонд, за яким вони спостерігали, вийшов за межі американського повітряного простору.

Зонд було виявлено у п’ятницю, коли він перетинав західні штати США на висоті близько 13-14 кілометрів. Військові негайно підняли винищувачі для розвідки, але з’ясувалося, що небезпеки для національної безпеки даний об’єкт не становив. Згодом з’ясувалося, що йдеться про зонд ентузіастів-аматорів. Коли та звідки об’єкт був запущений залишається невідомо.

Ці події відбулися рівно через рік після скандалу з китайським шпигунським кульовим зондом, який тиждень перетинав територію США. Тоді Пентагону довелося збивати зонд біля узбережжя Південної Кароліни.

Цього разу об’єкт було відстежено за допомогою радарів та супроводжено винищувачами, доки він самостійно не полишив американський повітряний простір. Ймовірно, йшлося про експериментальний метеозонд якоїсь наукової установи чи аматорів. Подібні випадки траплялися в США і раніше.

Відзначимо, що цього разу все обійшлося без інциденту. Проте ця історія знову привернула увагу до питання безпеки американського неба після торішнього шпигунського скандалу за участі китайського розвідувального зонда.

Джерело: CBS News

Читати також:

Військові кораблі Китаю та Росії з’явилися поблизу Аляски

Світлина з відкритих джерел

News Reporter
У медіа з 2017 року. Писала для https://inpoland.net.pl/. Слідкую за подіями у світі від технологій до економічних і соціальних процесів, суспільно-політичного життя та геополітичної ситуації. Закінчила ЛНУ ім. Івана Франка за спеціальністю історія. Зараз у Львові, 7 років жила у Варшаві. Люблю книги, кіно, активний відпочинок та свою роботу.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *