Последние новости
Військові кораблі Китаю та Росії з’явилися поблизу Аляски

Російсько-китайська армада підійшла впритул до берегів Аляски, змусивши ВМС США терміново мобілізуватися.

Цього тижня Пекін та Москва провели спільну військово-морську операцію поблизу території Сполучених Штатів», — повідомляє Fox News Digital.

Два великі противники Америки провели спільну операцію за участю 11 кораблів, які підійшли до південно-західного узбережжя Аляски, — зазначив Ден Салліван (Dan Sullivan), сенатор від штату Аляска, який був проінформований з цього питання раніше цього тижня чиновниками з Міноборони США. Салліван сказав, що ВМС США в результаті мобілізували чотири есмінці, щоб відвести китайські та російські кораблі від американських вод.

«Це безпрецедентна подія з огляду на розміри та масштаби цієї спільної військово-морської оперативної групи, які працюють у тісній співпраці Росії та Китаю», — заявив Салліван редакції Fox News Digital у суботньому інтерв’ю телефоном.

«Не має значення, де ви живете: на Алясці, як і я, або на східному узбережжі країни, така велика група сил двох головних противників Сполучених Штатів біля наших берегів дуже насторожує».
«Це лише зміцнює ідею про те, що ми вступили в нову еру авторитарних загроз з боку Пекіна та Москви»
, — продовжив він.

The Wall Street Journal вперше повідомив про спільну російсько-китайську операцію в суботу.
Крім чотирьох мобілізованих есмінців США також направили літаки P-8 «Посейдон«, щоб прикрити узбережжя Аляски від китайських і російських кораблів, — повідомляє The Wall Street Journal. Кораблі наблизилися до Алеутських островів, але так і не увійшли до територіальних вод США.


Fox News: «черговий тривожний дзвінок» — у США заявили про спроби китайських шпигунів проникнути на військові бази на Алясці

Раніше США заявили про те, що в останні місяці китайські шпигуни робили спроби проникнути на військові бази на Алясці, — повідомляє Fox News. Сенатор Ден Салліван назвав ситуацію, що склалася навколо цього штату, «черговим тривожним дзвінком».

Ми дізналися про те, що китайці замишляли такі речі, про які менш ніж добу тому ми навіть подумати не могли. У Пентагоні Дженніфер Гріффін стежить за тим, що відбувається.

ДЖЕННІФЕР ГРІФФІН, кореспондент Fox News:

«Тим часом коли відносини між двома країнами продовжують швидко погіршуватися, ми дізналися про те, що директор ЦРУ Білл Бернс минулого місяця літав до Китаю з секретним візитом.

Американські офіційні особи підтвердили, що останні місяці китайські громадяни, підозрювані в шпигунстві, намагалися проникнути на американські військові бази на Алясці. Як нам сказали, останніми роками таких інцидентів побільшало. На Алясці розміщені деякі з найтаємніших військових баз США. Американські військові виявили китайських громадян, які видавали себе за туристів, які відвідували Аляску нібито для того, щоб подивитися на її північне сяйво та інші визначні пам’ятки.

В одному з випадків, про яке першим повідомило видання USA Today і яке підтверджено каналом Fox News, транспортний засіб із кількома китайськими громадянами промчав через контрольно-пропускний пункт у форті Уейнрайт у місті Фербенкс, Аляска. Згідно з різними джерелами в конгресі США, коли через деякий час автомобіль був зупинений, усередині був виявлений безпілотник. Сенатор Ден Салліван з Аляски наголосив на важливій ролі, яку його рідний штат відіграє у захисті континентальної частини США, і висловив тривогу з приводу того, що відбувається.

ДЕН САЛЛІВАН, сенатор від штату Аляска:

«Розвідувальні аеростати, російські бомбардувальники Ty-95 та повідомлення про китайських шпигунів на Алясці. Це черговий тривожний дзвінок, який говорить про те, що ми перебуваємо в новій ері авторитарної агресії».

ДЖЕННІФЕР ГРІФФІН:

«Директор ФБР Крістофер Рей заявив, що бюро кожні 12 годин відкриває нову справу про шпигунство китайського уряду в США».Читати також:

Розвідка США не знайшла доказів планового поширення коронавірусу з китайської лабораторії

The Guardian: Китай випереджає США у технологічних перегонах

Китайські хакери вкрали в американців десятки мільйонів доларів коронавірусної допомоги

На Міжнародній математичній олімпіаді серед молоді лідирували збірні Китаю та США


Світлина з відкритих джерел

News Reporter
У медіа з 2017 року. Писала для https://inpoland.net.pl/. Слідкую за подіями у світі від технологій до економічних і соціальних процесів, суспільно-політичного життя та геополітичної ситуації. Закінчила ЛНУ ім. Івана Франка за спеціальністю історія. Зараз у Львові, 7 років жила у Варшаві. Люблю книги, кіно, активний відпочинок та свою роботу.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *