Місячний модуль Odysseus перекинувся на бік під час приземлення

У четвер, 23 лютого, приватний космічний апарат Odysseus американської компанії Intuitive Machines здійснив м’яку посадку на поверхню Місяця. Але в останній момент трапилася несподіванка — через надмірну бічну швидкість одна з опорних ніг зачепилася за нерівності ґрунту та апарат перекинувся на бік.

Odysseus був розроблений Intuitive Machines на замовлення NASA для доставки на Місяць шести наукових інструментів в рамках програми Commercial Lunar Payload Services. Зокрема, на борту перебував експериментальний лазерний висотомір Navigation Doppler Lidar, створений в NASA. Саме завдяки даним цього приладу в останній момент вдалося скоригувати траєкторію спуску під час незапланованого додаткового витка навколо Місяця.

На щастя, попри перекидання апарата, усі наукові інструменти розміщені на його верхній панелі та залишилися функціональними. Вони продовжують передавати цінні дані на Землю. Однак через тиждень батареї Odysseus розрядяться в умовах місячної ночі і зв’язок буде втрачено.

Попри нештатну посадку, місію можна вважати вельми успішною. Це перше в історії комерційне приватне приземлення на Місяці, до того ж у найпівденнішій точці його поверхні. Отримані фотографії місця посадки та дані про характеристики ґрунту стануть у пригоді NASA та іншим компаніям для майбутніх експедицій.

Тож команда Intuitive Machines планує отримати якомога більше знімків до завершення місії, щоб з’ясувати точну орієнтацію апарата і особливості навколишнього рельєфу. Ця інформація сприятиме успіху наступних посадок на Місяць американських та міжнародних дослідників.

Джерело: CBS News

Читати також:

Космічний апарат «Одіссей» здійснив посадку на Місяць

Космічний апарат Intuitive Machines вийшов на місячну орбіту

Світлина з відкритих джерел

News Reporter
У медіа з 2017 року. Писала для https://inpoland.net.pl/. Слідкую за подіями у світі від технологій до економічних і соціальних процесів, суспільно-політичного життя та геополітичної ситуації. Закінчила ЛНУ ім. Івана Франка за спеціальністю історія. Зараз у Львові, 7 років жила у Варшаві. Люблю книги, кіно, активний відпочинок та свою роботу.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *