Американська преса про призначення Сирського: перестановки посилять скептицизм у США

Американські ЗМІ вважають, що наразі не найкращий час робити такі зміни на посаді головнокомандувача ЗСУ.

Несподіваного вибору не було

Вибір Сирського не є несподіваним, оскільки мало хто з українських військових має достатній досвід, щоб замінити Залужного, пише The Washington Post.

Газета зазначає, що успіхи Сирського на полях битв забезпечили йому підтримку солдатів, які вже два роки ведуть виснажливі бої. Втім, Сирському доведеться керувати складним етапом війни: нестача боєприпасів і свіжих кадрів загрожує послабити українські позиції, а військова допомога США затримується в Конгресі.

Генерал непопулярний серед українців

На відміну від Залужного, Сирський є глибоко непопулярним серед пересічних українців, вважає Politico. Його призначення навряд чи матиме позитивний ефект для України, оскільки на фронті Сирського вважають «суворим радянським генералом, який бездумно піддає своїх людей небезпеці».

На думку авторів статті, зараз не найкращий момент для таких перестановок, адже вони можуть посилити скептицизм як республіканців, так і демократів щодо виділення Україні військової допомоги, котра й досі не гарантована Конгресом.

Подальші кроки Залужного невідомі

Подальші дії Залужного незрозумілі, продовжує Politico. У нього багато пропозицій, і йому належить вибрати, чи хоче він далі працювати в адміністрації, кинути політичний виклик нинішньому президентові або зайнятися своїм здоров’ям та викладацькою діяльністю.

Новопризначений головнокомандувач ЗСУ Сирський з Залужним, фото з мережі X

Коментуючи підтримку дій Зеленського адміністрацією Байдена, The New York Times зауважує, що в особистих інтерв’ю американські посадовці стурбовані, що відбулися зміни можуть мати згубний вплив на поле бою.

Сирський протистояв порадам США

Видання нагадує, що Сирський відстоював спробу втримати Бахмут минулого літа всупереч закликам США зосередити всі сили на одному напрямку, аби прорвати лінію фронту на півдні.

Попри запевнення Зеленського, що «мова йде не просто про заміну однієї людини», усунення Залужного підтверджує чутки про намір українського президента «протистояти одному зі своїх найвпливовіших союзників, який міг претендувати на такий самий рівень суспільного визнання і популярності», — вважає видання Breitbart.

Отже, американські ЗМІ ставлять під сумнів доцільність зміни головнокомандувача ЗСУ в нинішній момент та попереджають, що це може ускладнити надання Україні подальшої допомоги.

За інформацією Voice of America.

Читати також:

«Український тиждень» проходить у Вашингтоні

Світлина з мережі X

News Reporter
У медіа з 2017 року. Писала для https://inpoland.net.pl/. Слідкую за подіями у світі від технологій до економічних і соціальних процесів, суспільно-політичного життя та геополітичної ситуації. Закінчила ЛНУ ім. Івана Франка за спеціальністю історія. Зараз у Львові, 7 років жила у Варшаві. Люблю книги, кіно, активний відпочинок та свою роботу.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *