«Український тиждень» проходить у Вашингтоні

У столиці США Вашингтоні вже втретє проходить серія заходів під назвою «Український тиждень». У них беруть участь українські політики, громадські діячі та військові. Вони прийшли до Конгресу США, щоб розповісти про ситуацію в Україні та нагадати про необхідність підтримки Києва.

Конгресмени закликають до єдності задля допомоги Україні


Конгресвумен-демократка Марсі Каптур, співголова групи підтримки України в Конгресі США, заявила, що «настав момент для нашої країни та Конгресу підтвердити нашу прихильність зовнішній політиці, яка просуває свободу по всьому світу. Наш обов’язок перед союзниками та перед тими, хто зібрався тут сьогодні, гарантувати майбутнім поколінням українців життя у мирі та безпеці. Вільний світ має протистояти новій осі тиранії».

Конгресмен-демократ Джим Коста підкреслив, що зараз саме час для американського Конгресу об’єднатися і виділити необхідну допомогу Україні. «Ми маємо надіслати потужний сигнал світовому злочинцю Путіну, що ми рішуче виступаємо на підтримку України й не потерпимо його неприкритої агресії проти українського народу та волелюбних країн по всьому світу», — сказав Коста.

Пакет допомоги на 61 млрд доларів заблокований через розбіжності


Проте через розбіжності між американськими політиками новий пакет допомоги Україні на загальну суму 61 млрд доларів на цей момент заблокований. Це обурює багатьох конгресменів.

«Минуло 397 днів з того часу, як ми проголосували за останній пакет допомоги для України, — каже конгресмен-демократ Стені Гойєр. — 397 днів, протягом яких українські міста стирали з лиця землі, викрадали українських дітей. 397 днів, протягом яких українці віддавали свої життя за свободу і демократію».

Путін має плани щодо всієї Східної Європи


Конгресмен-демократ Майкл Куїглі переконаний, що цілі Путіна сягають далеко за межі України та охоплюють усю Східну Європу. Він згадав, як на самому початку повномасштабного вторгнення відвідав Україну: «Я був в Україні на початку війни, я бачив Бучу і братські могили, і мені нагадали про нашу обіцянку зробити все, щоб подібне не повторилося. Без допомоги США та Заходу буде важко зупинити Путіна і його військову машину».

Українські діти, яких повернули з Росії

Цього разу до США також приїхали українські діти, яких вдалося повернути з Росії. Одна з них — Ксенія Колдін, яка разом з молодшим братом жила в прийомній сім’ї в Харківській області, коли розпочалося повномасштабне вторгнення Росії. Їхнє місто окупували серед перших.

Інший хлопець, Ростислав Лавров, родом з Херсонської області. 4 місяці він прожив в окупації, а пізніше був насильно вивезений до анексованого Криму.

Повернутися Ростиславу та Ксенії з братом допомогла організація SAVE UKRAINE. Загалом за її сприяння до України повернули 231 дитину. Проте, як визнає глава організації Микола Кулеба, це лише крапля в морі. За даними української влади, станом на середину минулого року росіяни незаконно вивезли майже 20 тисяч дітей.

Заклики до політиків США посилити підтримку


«Стратегія Росії — вселити в них ненависть до України, до США, зробити з цих дітей солдатів. У всіх школах, навіть у садочках, там є програми мілітаризації. Це державна політика в Росії. І налаштувати наших дітей вороже, щоб вони втратили свою ідентичність», — заявив Кулеба.

Він як і інші члени української делегації закликають американських політиків посилити підтримку Києва, щоб зупинити війну, яка триває вже майже 10 років.

Українці наголошують, що зараз доля України вирішується не тільки на полях битв, а й у коридорах влади країн Заходу. Від того, наскільки рішуче США та інші союзники продовжать допомагати Україні зброєю та фінансами, залежатиме результат протистояння з російським агресором.

Тож українська сторона сподівається, що цей візит та зустрічі з американськими конгресменами допоможуть переконати Вашингтон у необхідності продовження та посилення підтримки України. Адже від цього залежить не лише доля українців, а й майбутнє світового порядку та принципів демократії.

За інформацією Voice of America

Читати також:

Cкільки українців переїхали до США через війну?

Геноцид або фільтрація в Україні: росіяни ділять українців на три категорії

Особливості життя у США, які найбільше здивували українців

Світлина з відкритих джерел

News Reporter
У медіа з 2017 року. Писала для https://inpoland.net.pl/. Слідкую за подіями у світі від технологій до економічних і соціальних процесів, суспільно-політичного життя та геополітичної ситуації. Закінчила ЛНУ ім. Івана Франка за спеціальністю історія. Зараз у Львові, 7 років жила у Варшаві. Люблю книги, кіно, активний відпочинок та свою роботу.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *