Спецпрокурор США не висунув звинувачень проти Байдена у справі про секретні документи

Згідно зі звітом спеціального прокурора Роберта Гура, опублікованим у четвер, президенту США Джо Байдену не будуть пред’явлені звинувачення в навмисному привласненні секретних документів у січні 2017 року, коли Байден залишив посаду віцепрезидента.

Роберт Гур заявив у звіті, що вирішив не висувати кримінальні звинувачення за підсумками 15-місячного розслідування. Головною причиною такого рішення стало те, що ніщо не доводить навмисного наміру Байдена незаконно зберігати секретну інформацію.

У доповіді зазначається, що Байден співпрацював з прокурорами протягом усього розслідування та повернув виявлені в його будинку секретні документи.

Спеціальний прокурор також послався на вік та пам’ять Байдена, пояснюючи, чому він не став висувати звинувачення, назвавши чинного президента «добропорядною літньою людиною з поганою пам’яттю». Члени юридичної команди Байдена виявили документи з грифом «секретно» в офісі вашингтонського аналітичного центру Байдена та в його особистій резиденції у штаті Делавер.

Роберт Гур обіймав посаду головного федерального прокурора штату Мериленд за адміністрації президента Трампа і був призначений генеральним прокурором Мерріком Гарландом керувати розслідуванням щодо Байдена у січні 2023 року.

У звіті Гура детально описано, як агенти ФБР виявили матеріали в «гаражі, офісах та підвалі будинку пана Байдена у Вілмінгтоні, штат Делавер». Серед цих матеріалів були секретні документи, включно з деякими з грифом «цілком таємно/особливо секретно», пов’язані з військовою та зовнішньою політикою США в Афганістані, а також записники з почерком Байдена.

У звіті Гура також містилися фотографії різних частин будинків Байдена, матеріалів, про які йдеться у розслідуванні, та інших документів. Гур зазначив, що пам’ять Байдена була «сильно обмежена», коли його опитували представники спеціального прокурора.

Зокрема, у звіті йдеться, що Байден забув, у якому році почався і коли закінчився термін його перебування на посаді віцепрезидента в адміністрації президента Барака Обами, у якому році помер син Байдена — Бо.

Адвокати президента Байдена заявили, що його провали в пам’яті не є чимось незвичайним для людини, яка намагається описати події, що відбулися багато років тому.

Після публікації звіту Гура адвокати Байдена розкритикували спеціального прокурора за перевищення повноважень. «З самого початку було зрозуміло, що кримінальні звинувачення не виправдані», — заявив особистий адвокат Байдена Боб Бауер.

Республіканці в Конгресі не забарилися скористатися звітом Гура, заявивши, що рішення не порушувати кримінальну справу є свідченням політичної упередженості щодо ймовірного кандидата у президенти від їхньої партії у 2024 році, а також що деталі про проблеми з пам’яттю Байдена доводять його непридатність для роботи на посаді.

Джерело: U.S. Departament of Justice

Читати також:

Масштабний обшук у будинку Трампа: що саме шукали співробітники ФБР

Світлина з відкритих джерел

News Reporter
У медіа з 2017 року. Писала для https://inpoland.net.pl/. Слідкую за подіями у світі від технологій до економічних і соціальних процесів, суспільно-політичного життя та геополітичної ситуації. Закінчила ЛНУ ім. Івана Франка за спеціальністю історія. Зараз у Львові, 7 років жила у Варшаві. Люблю книги, кіно, активний відпочинок та свою роботу.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *