45000 інвалідів в Україні після 10 місяців війни, — Конфедерація роботодавців України в п’ятницю опублікувала дані, які можуть опосередковано свідчити про кількість поранених в українській армії.
Згідно з пресрелізом Конфедерації, кількість людей, які отримали інвалідність за перші десять місяців війни, зросла втричі, у півтора раза порівняно з мирним часом і склала 45 тисяч осіб.
«У передвоєнний рік 13,000 тисяч людей отримали інвалідність. За перші 10 місяців війни 2022 року, за офіційною і не дуже адекватною статистикою, понад 45,000 тисяч українців отримали інвалідність», – цитують українські агенції голову Української національної асамблеї інвалідів Валерія Сушкевича.
Про це йдеться в пресрелізі Конфедерації роботодавців.
Сушкевич пояснює, що статистика «не дуже адекватна», оскільки важко задокументувати збитки під час війни, а багато поранених ще не зробили цього. Скільки з цих 45 000 тисяч поранених військових, скільки поранених цивільних і скільки інвалідів, не пов’язаних з війною, невідомо. «Ці дані не остаточні. Продовжується робота зі встановлення фактів у місцях бойових дій, на тимчасово окупованих та звільнених територіях», – йдеться у повідомленні Генпрокуратури.
Наявні дані свідчать про необхідність підтримки, адаптації та інтеграції осіб з інвалідністю у суспільство у післявоєнний період. Фонд Revived Soldiers Ukraine опікується сотнями поранених воїнів ЗСУ.
Американський фонд Revived Soldiers Ukraine існує майже 8 років, концентруючись переважно на медичному забезпеченні українського війська та організації лікування в США поранених українських військових. Однак, на відміну від інших подібних ініціатив, цей фонд також має власний реабілітаційний центр в Ірпені — Next Step Ukraine. В Америці є мережа реабілітаційних центрів Next Step у кількох містах.
Засновниця і президентка фонду спортсменка Ірина Ващук-Дісіпіо як волонтер працює з часів Майдану. З початком війни з Росією стало зрозуміло, що постала нагальна потреба в лікуванні поранених, з якою українська медична система не дасть ради. На лікування бійців за кордоном протягом цього часу було витрачено понад пів мільйона доларів.
«Те, що наш відрізняє від інших подібних фондів, які також купують швидкі та медичне обладнання, — ми маємо реабілітаційний центр, який зокрема займається травмами центральної нервової системи», — пояснює вона.
Легкоатлетка Ірина Ващук в Америку поїхала 15 років тому на навчання, там і залишилася. Вийшла заміж за американця, нині виховує двох дітей. Останні 5 років, відколи в Україні триває війна з агресором, Ірина та її подруга-спортсменка Юлія Сташків займаються пораненими військовими. Організовують візи, приліт, проживання, лікування, реабілітацію найважчих українських бійців.
“Мета фонду — поєднання всіх українських громад в США по підтримці поранених військових України”, — розповіла Ващук.
— Наш реабілітаційний центр доволі відомий, тому багато реабілітологів, які працюють з первинними травмами, рекомендують звертатися до нас. Наші реабілітологи приймають рішення, наскільки вони у кожному конкретному випадку можуть допомогти. Однак я знаю випадки, коли бійця, який має травми, що підлягають реабілітації за нашою програмою, не спрямовують до нас, тому що досі попросту не знають про існування такого центру в Україні. Також боєць, який потребує реабілітації може самостійно заповнити анкету.
— У нас були випадки, коли люди на візку починали ходити. Однак у більшості випадків людина більше сама не стане на ноги, тому й були створені такі центри. Вони зможуть піднятися за допомогою скелетона, грубо кажучи, штучних ніг. Їм потрібно адаптуватися до життя у візку і вчитися мобільності», — розповідає журналістам Ірина.
Ірина планує запустити значно більший реабілітаційний центр у Львові — Next Step Lviv. Адже, на жаль, потреба у реабілітації зросла зі збільшенням масштабів війни. Загалом фонд вклав близько 1,5 мільйона доларів у проєкт Next Step Ukraine (Lviv). Планується його відкриття за 3 місяці. Наразі ведуться ремонтні роботи.
«По Next Step Ukraine (Lviv) ми тісно працюємо з одним з найкращих реабілітаційний шпиталів в США Brooks Rehabilitation Hospital, що в Джексонвілі. Радимось щодо обладнання, беремо контакти компаній які виробляють спеціально для Next Step Ukraine (Lviv) реабілітаційне обладнання, і вчимо реабілітологів», — ділиться планами Ірина Ващук.
В Америці меценатство розвинене і є частиною культури, а для військових з України весь процес лікування та реабілітаії є безкоштовним!
Всім, хто хоче приєднатися до підтримки українських військових, радимо знайти сторінку фонду на Facebook: https://www.facebook.com/RevivedSoldiersUkraine/
Якщо ви бажаєте стати меценатами реаб-центру Next Step Ukraine чи проєкту 5km Army Run, звертайтеся безпосередньо до Ірини Ващук:
Е-mail: revivedsoldiersukraine@gmail.com,
Номер телефону: 213-926-6627
Добровільні внески можна робити тут: www.rsukraine.org
https://www.portmone.com.ua/r3/uk/pay-shop?id=H4sIAAAAAAAAAytIrExN9UyxNTI1NjZVy0nMSy9NTE+1Lc1WKyhKTSwtyYhPy0lMt/VTS8rMyYlPLi0qSs1LrrQNdfQAAD0c//g6AAAAwww.rsukraine.org USAPatreon: https://www.patreon.com/rsukraine_org_uaPayPal: revivedsoldiersukraine@gmail.com
Ми дякуємо всім, хто переймається долею поранених захисників України. Разом – до перемоги!
Світлини: Facebook/Irina Vashchuk Discipio