«Не було навіть кросівок»: брати з України навчатимуться в університеті США безкоштовно (+Відео)

Брати Владислав і Ярослав закінчили американську школу і вступили до університету з повною стипендією на чотири роки. У Мериленд вони переїхали за програмою Uniting for Ukraine.

Брати-близнюки Владислав і Ярослав разом із родичами переїхали до США на початку повномасштабного вторгнення РФ і вже закінчили американську школу та вступили до університету з повною стипендією завдяки клопотанню школи. Їхній тато залишається в Україні.

Про це повідомляє NBC News.

Спочатку Ярик і Влад Ващуки переїхали до Польщі, де пробули близько півроку, потім подали заявки на участь у програмі Uniting for Ukraine і вступили до американської старшої школи. За словами хлопців, вони чекали в Польщі близько п’яти місяців, без друзів та родичів. Але потім із новин дізналися про програму Uniting for Ukraine, подали заявку, знайшли спонсора, який їх проспонсорував.

У США українці живуть уже близько дев’яти місяців.

«Було важко усвідомлювати, що ти не зможеш повернутися», – сказав Влад.

Хлопці вступили до середньої школи Лорел, приєднавшись до баскетбольної команди.

«Для нас це був складний час. Не було знайомих, друзів», — розповів Ярослав. Але надалі справи дещо покращилися і братів прийняли до місцевої баскетбольної команди.

Але спочатку в них не було необхідного спорядження, і тренер видав нові кросівки. «Тренер, ми його до цього взагалі не знали. І він дав нам по парі нових кросівок», — сказав українець.

Брати побували на американській вечірці з нагоди закінчення школи. Але вона їм не дуже сподобалася.

«Ви не бачили випускних в Україні, це те, про що можна тільки мріяти», — сказав один із братів, додавши, що сама випускна церемонія його вразила, зі фільмуванням та іншим.

Тепер завдяки допомозі школи брати вступили до університету з повною стипендією на чотири роки.

Водночас вони не забувають про війну в Україні.

«Наш досвід не можна назвати бездоганним, але в інших — ще гірше. Вони перебувають під ракетними обстрілами. Спасибі ЗСУ, вони ризикують своїми життями. Ми ніколи не забудемо про те, що загинуло стільки людей», — сказав один з братів.

«Нам пощастило, — сказав Ярик. «Так, нам пощастило. Ми опинилися в потрібному місці в потрібний час, тому що люди бувають в гірших ситуаціях, ніж ми».

Наступної осені вони планують вивчати інформатику в Університеті Саскуеханни – те, про що вони колись навіть не мріяли.

«Хочемо подякувати людям, які підтримують Україну та український народ», – сказав Влад. «Для нас це дуже важливо».

Світлина з відкритих джерел: Влад і Ярослав / (WTOP/John Domen)

News Reporter
У медіа з 2017 року. Писала для https://inpoland.net.pl/. Слідкую за подіями у світі від технологій до економічних і соціальних процесів, суспільно-політичного життя та геополітичної ситуації. Закінчила ЛНУ ім. Івана Франка за спеціальністю історія. Зараз у Львові, 7 років жила у Варшаві. Люблю книги, кіно, активний відпочинок та свою роботу.

1 thought на “«Не було навіть кросівок»: брати з України навчатимуться в університеті США безкоштовно (+Відео)

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *