Президент Джо Байден заявив у п’ятницю, що він підпише закон, який дає китайській компанії ByteDance шість місяців на вихід з капіталу популярного мобільного додатку ТікТок.
Тим часом його суперник Дональд Трамп висловив занепокоєння щодо заборони сервісу, яким користуються 170 мільйонів американців.
Наступного тижня Палата представників планує провести голосування щодо законопроєкту про обмеження для ТікТока після того, як у четвер його одноголосно підтримав комітет Палати.
«Якщо вони його приймуть, я його підпишу», — заявив журналістам Байден.
Трамп висловився проти заборони додатка, написавши у своїй соціальній мережі Truth Social: «Якщо ви позбудетесь ТікТока, то Фейсбук подвоїть свій бізнес».
За словами Трампа, він не хоче, щоб у Фейсбук «справи йшли краще».
Раніше Трамп критикував материнську компанію Фейсбук Meta Platforms за те, що вона позбавила його доступу до Фейсбуку та Інстаграму після видалення двох його дописів під час заворушень у Капітолії 6 січня 2021 року. Його акаунти були відновлені у лютому 2023 року.
Передвиборчий штаб Трампа поки що не повідомив, чи займає експрезидент будь-яку позицію щодо цього законопроєкту.
Компанія Meta Platforms відмовилася від коментарів.
Згідно з документом, з яким ознайомилося агентство Рейтерс, Міністерство юстиції США заявило комітету Палати представників з енергетики та торгівлі, що законопроєкт про вихід китайської компанії з капіталу поставить уряд у більш вигідне становище, ніж законопроєкт про заборону ТікТока.
Законопроєкт дає компанії ByteDance 165 днів на вихід з капіталу ТікТока. Якщо цього не станеться, магазини додатків, керовані компаніями Apple, Google та іншими, не зможуть легально пропонувати ТікТок для завантаження або надавати послуги хостингу для додатків, контрольованих ByteDance.
У 2020 році Трамп намагався заборонити ТікТок і WeChat, але його зусилля були заблоковані судами.
«Цей законопроєкт має заздалегідь визначений результат — повну заборону ТікТока у США, — заявила компанія після голосування в комітеті Палати представників з енергетики та торгівлі. — Уряд намагається позбавити 170 мільйонів американців конституційного права на свободу слова».
У лютому передвиборчий штаб Байдена створив акаунт у ТікТок. Штаб Трампа цього не зробив.
Джерело: Voice of America
Читати також:
До обох палат Конгресу США внесено законопроєкт про заборону TikTok на території країни
Світлина з відкритих джерел