Байден та Зеленський зустрілись на саміті НАТО у Литві (+Відео)

Президент США Джо Байден перед початком двосторонньої зустрічі з президентом України Володимиром Зеленським заявив, що чекає на офіційний вступ України до НАТО. 

У середу, 12 липня, на другий день саміту НАТО, у Вільнюсі зустрілися президент Володимир Зеленський і лідер США Джо Байден. На початку зустрічі президент США запевнив, що лідери «великої сімки» продовжать підтримувати Україну. 

«І я з нетерпінням чекаю того дня, коли ми проведемо зустріч, щоб відсвяткувати ваше офіційне членство в НАТО. Тож дякую за те, що ви робите, і погані новини для вас: ми нікуди не підемо. Ви застрягли з нами», — сказав Байден під час зустрічі із Зеленським на полях саміту НАТО у Вільнюсі.

Президент Байден також заявив, що США робитимуть усе можливе, щоб Україна отримала «те, що потрібно». Також він відзначив мужність і самовідданість українців.

«Ви подаєте всьому світу приклад того, що являє собою справжня мужність», — додав він.

«Я хотів би повторити те, що я говорив вам багато разів. Не лише ви всі, а й ваш народ, ваші сини, ваші дочки, ваші чоловіки, ваші дружини, ваші друзі — ви всі неймовірні», — наголосив Байден. 

12 липня, Володимир Зеленський вперше взяв участь у засіданні Ради Україна-НАТО. Президент України назвав «сильною» зустріч із президентом США Джо Байденом.

Про це Зеленський написав у Twitter. 

«Усі теми: тривала підтримка, зброя, політика, НАТО. Чітко бачимо, як завершити цю війну нашою спільною перемогою», — резюмував Зеленський і подякував американському лідеру. Після закінчення зустрічі Володимир Зеленський поділився з українцями подробицями у своєму телеграм-каналі.

 
Що відомо про саміт НАТО та вступ України до Альянсу 

З 11 по 12 липня у Вільнюсі проходив саміт лідерів країн НАТО. Засідання відбувалися на рівні керівників країн та урядів. Це був перший саміт, що приймала Литва, і він проходив у конгрес-центрі LITEXPO. Забезпечення безпеки під час заходу здійснювали тисячі військовослужбовців, а повітряний простір захищали комплекси ППО «Patriot» і «NASAMS».

У зустрічах брали участь лідери 31 країни-члена НАТО, включаючи президента США Джо Байдена. Додатково були запрошені делегації Японії, Південної Кореї, Нової Зеландії, Австралії, України та Швеції. Загалом до Вільнюса прибули понад 2400 членів з 48 іноземних делегацій, включаючи до 40 глав держав та до 150 інших високопосадовців уряду. Також на саміті брав участь президент України Володимир Зеленський.

11 липня на саміті НАТО у Вільнюсі було прийнято рішення щодо України, в якому скасовувався етап плану дій щодо членства, а запрошення до Альянсу країна отримає після виконання вимог для вступу та за згодою всіх союзників. Країни-члени Альянсу затвердили підсумкове комюніке щодо України, в якому наголосили, що пам’ятають про зобов’язання 2008 року щодо вступу України до НАТО. Також вони визнали, що шлях України до повної євроатлантичної інтеграції вийшов за межі необхідності в Плані дій щодо членства. Країни-члени наголосили, що Україна стає більш оперативною та політично інтегрованою з Альянсом і досягла значного прогресу у реформах. Було також зазначено, що міністри закордонних справ країн НАТО будуть регулярно оцінювати прогрес за допомогою Річної національної програми.


У середу, 12 липня, країни G7 узгодили спільну декларацію, в якій вказані параметри гарантій безпеки для України. Угоду можуть підписати всі охочі країни.




Світлина з відкритих джерел

News Reporter
У медіа з 2017 року. Писала для https://inpoland.net.pl/. Слідкую за подіями у світі від технологій до економічних і соціальних процесів, суспільно-політичного життя та геополітичної ситуації. Закінчила ЛНУ ім. Івана Франка за спеціальністю історія. Зараз у Львові, 7 років жила у Варшаві. Люблю книги, кіно, активний відпочинок та свою роботу.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *