Последние новости
На саміті НАТО підписано декларацію про гарантії безпеки для України (+ФОТО і ВІДЕО)

Лідери країн «Великої сімки» на саміті НАТО у Вільнюсі ухвалили заяву про гарантії безпеки для України. Це 1 етап перед вступом до Альянсу. Наш редактор Martyniuk Oleksandr просто з центру столиці Литви після саміту НАТО пояснює що це значить для України.

Наш редактор перебував безпосередньо на саміті з решта пресою світу і він пояснює, що такі безпекові гарантії є важливими, оскільки є етапом перед вступом до Альянсу.

У спільній декларації зазначено основні заходи щодо довготривалої підтримки країни. Насамперед це допомога у захисті України зараз і у стримуванні можливої російської агресії у майбутньому.

Домовленість включає:

1. Забезпечення потужної та ефективної системи оборони «на суші, у повітрі та на морі»: ППО, артилерія, далекобійні ракети, бронетехніка та «інші ключові засоби, такі як бойова авіація».
2. Підтримка подальшого розвитку власної оборонно-промислової бази України.

3. Підготовку та навчання українських військових.

4. Обмін розвідданими.

5. Підтримку у забезпеченні кібербезпеки та захисту у боротьбі з гібридними загрозами.

Крім того, «Сімка» має намір:

— Сприяти стабілізації та зміцненню економіки України, у тому числі відновленню галузей, що постраждали від війни, та енергетичній безпеці країни.

— Надавати допомогу у здійсненні реформ з демократизації влади, необхідних, щоб втілити в життя євроатлантичні прагнення України.

— У разі повторення російської агресії проти України у майбутньому G7 (країни Японії, Німеччини, Великобританії, США, Канади, Франції та Італії) зобов’язуються надати Україні негайну військову та економічну допомогу. При цьому рахунок за витрати на неї буде пред’явлено Росії.

Окремо в документі зазначається, що суверенні активи РФ у країнах «Великої сімки» залишаться замороженими доти, доки Росія не заплатить за шкоду, яку вона завдала Україні. Також йдеться про необхідність притягнення до відповідальності винних за військові та інші міжнародні злочини, скоєні в Україні та проти неї відповідно до міжнародного права.

Зі свого боку Україна зобов’язується провести низку реформ, щоб «довести свою відданість демократії та законності, повазі прав людини та свободі слова», поставити економіку на «шлях сталого розвитку», а також посилити демократичний контроль над армією.

До декларації можуть приєднатися усі країни, які бажають взяти зобов’язання щодо надання гарантій безпеки Україні.

«Цю декларацію буде відкрито для будь-якої країни, яка поділяє намір підтримати Україну. Я сподіваюся, що багато країн вирішать приєднатися. «Велика сімка» продовжить виступати на боці України. Ми ніколи не ухилятимемося від нашої солідарності», – наголосив прем’єр-міністр Японії. Фуміо Кісіда, представляючи документ.

Згідно з декларацією, тепер кожна країна G7 має провести переговори з українською стороною для вирішення «конкретних довгострокових зобов’язань».


Світлини: Мартинюк Олександр (Martyniuk Oleksandr) редактор inpoland.net.pl

News Reporter
У медіа з 2017 року. Писала для https://inpoland.net.pl/. Слідкую за подіями у світі від технологій до економічних і соціальних процесів, суспільно-політичного життя та геополітичної ситуації. Закінчила ЛНУ ім. Івана Франка за спеціальністю історія. Зараз у Львові, 7 років жила у Варшаві. Люблю книги, кіно, активний відпочинок та свою роботу.

1 thought на “На саміті НАТО підписано декларацію про гарантії безпеки для України (+ФОТО і ВІДЕО)

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *