Breaking News: платформа для цифрових валют центробанків готова для транзакцій між країнами світу

Перший цього тижня торговий день на фондових біржах США завершився падінням усіх основних індексів. Інвестори занепокоєні через можливу переоціненість акцій та ризик подальшого зростання ставки, – трейдери поставили $1 трлн на падіння, цифрова валюта замінить долар. Про ці та інші теми читайте в огляді американських ЗМІ за 20-22 червня.

Уоррен Баффет купив акції п’яти найбільших торгових будинків Японії

Berkshire може продовжити інвестувати в Японії. National Indemnity Co., філія інвестиційної компанії американського мільярдера Уоррена Баффета Berkshire Hathaway, збільшила свою частку в середньому до більш ніж 8,5% у п’яти найбільших японських торгових компаніях Itochu, Marubeni, Mitsubishi, Mitsui та Sumitomo.

«Зараз це єдині публічні інвестиції, якими Berkshire володіє в Японії», — йдеться в повідомленні фірми.

У сукупності їхня вартість більша, ніж інвестиції Berkshire в будь-якій країні без урахування США. Інвестфірма заявила, що має намір зберігати японські інвестиції у довгостроковій перспективі. При цьому наголошується, що Berkshire може продовжити купівлю акцій торгових будинків, але пакет у кожній із них не перевищуватиме 9,9%.

Котирування акцій Marubeni за підсумками торгів у понеділок зросли на 0,2%, Mitsubishi – на 0,25%, Mitsui – на 0,3%. Тим часом папери Itochu подешевшали на 0,6%, Sumitomo – на 0,5%. Торгові будинки займаються імпортом корисних копалин, електроенергії та харчів, а також експортують готову продукцію з Японії.

Tesla планує вийти на ринок Індії

Такого висновку приходить Barron’s за підсумками зустрічі Маска з індійським прем’єр-міністром Нарендрою Моді в Нью-Йорку. Тепер ймовірність того, що наступний завод Tesla з’явиться в Індії ще вище, — допускає видання. Ілон Маск має намір відвідати країну наступного року, планову зустріч назвав цікавим варіантом для організації виробництва. Передбачається, що компанія має намір обрати місце розташування нового заводу до кінця року.

Tesla має у своєму розпорядженні заводи в США, Німеччині та Китаї та підтвердила плани будівництва ще одного об’єкта в Мексиці. АС початку року капіталізація компанії зросла більш ніж удвічі, до 825,8 млрд доларів.

Весною 2024 року американська Tesla відкриє доступ для електромобілів Rivian до своєї мережі станцій швидкого заряджання Supercharger, — повідомляє MarketWatch. Раніше стало відомо, що Tesla Motors у наступному році відкриє понад 12 тис. власних станцій швидкої зарядки у Північній Америці для власників електромобілів Ford Motor та General Motors.

Індекси США впали перед виступом глави ФРС про монетарну політику

20 червня ключові індекси США закрили торги зниженням, — випливає з даних бірж. Інвестори перед виступом голови Федеральної резервної системи (ФРС) Джерома Пауелла виявляли обережність, — пише Barron’s.

Промисловий індекс Dow Jones знизився на 0,7%. Додали вартості акції лише п’яти компаній, серед них розробник програмного забезпечення Salesforce, медична страхова компанія UnitedHealth Group і фармацевтична Merck & Co. Антилідерами стали цінні папери розробника мікросхем Intel, виробника спортивного одягу Nike та авіакосмічної корпорації Boeing.

Індекс широкого ринку S&P 500 знизився на 0,5%. Усі сектори, окрім одного, завершили торги у мінусі.

Технологічний індекс Nasdaq Composite зменшився на 0,2%. Лідерами стали акції виробників електромобілів Rivian Automotive, Tesla та системи онлайн-платежів PayPal Holdings. Серед аутсайдерів виявилися папери платформи електронної комерції PDD Holdings, китайської компанії, що займається інтернет-торгівлею, JD.Com та постачальника сонячних батарей Enphase Energy.

Ринок акцій США впав після зростання минулого тижня. З 12 по 16 червня S&P 500 збільшився на 2,6%, продовживши зростання протягом п’ятого тижня поспіль, тоді як Nasdaq Composite підвищувався вісім тижнів поспіль. Напередодні виступу Джерома Пауелла перед Конгресом з приводу монетарної політики трейдери торгували, виявляючи обачність. Учасники фондового ринку цього дня зважували статистичні дані.

Виступ Пауелла може надати імпульсу акціям США, — вважає головний глобальний стратег LPL Financial Квінсі Кросбі. Але якщо він дотримуватиметься «яструбиної позиції» [виступатиме за високі ставки за федеральними фондами], інвесторам доведеться розвертатися у бік продажів акцій, попереджає експерт. Це продовжиться доти, доки в інвесторів не з’явиться нова причина для оптимізму.

За словами Кріса Ларкіна з Morgan Stanley, чиї слова наводить MarketWatch, коментарі голови ФРС можуть визначити те, як ринок разом із технологічним сектором відреагує на політику Федрезерву у найближчій перспективі. За статистичними даними, які оцінювали інвестори, – зведення новобудов за травень. Згідно з інформацією Бюро перепису населення США, кількість новобудов у річному вираженні підскочила на 21,7% у травні, що є найбільшим зростанням показника за рік. У квітні кількість новобудов, навпаки, впала на 2,9%. Це, за інформацією видання, відображає високий попит та низьку пропозицію на ринку існуючих будинків.

Після закриття торгів поштовий сервіс FedEx відзвітував за IV квартал 2023 року фіскального року. Акції компанії дешевшають на 3,1% після торгів через прогноз керівництва компанії з прибутку, який не виправдав очікування аналітиків. Також у компанії повідомили про те, що спостерігатиметься слабкіший попит у найближчі місяці.

Які компанії були у центрі уваги?

Вартість акцій Alibaba Group Holding знизилася на 4,5%. Ціна паперів WeWork впала на 9,2% після того, як акціонери компанії проголосували за зворотний спліт акцій. Вартість акцій Virgin Galactic Holdings зросла на 27,1%. Компанія готується до свого першого комерційного польоту наприкінці цього місяця.

Bloomberg підбиває підсумки ринкових торгів вівторка: акції США знизилися, а скарбничі папери зросли, всі три основні майданчики втратили в межах 1%. Інвестори перебувають між страхом упустити вигоду та побоюваннями, що ринки зайшли надто далеко. «Наш скептицизм щодо стійкості ралі зважених за ринковою капіталізацією індексів США випливає насамперед із переконання інвесторів в тому, що ФРС блефує, утримуючи ставки на вищому рівні протягом тривалого часу», – вважає Ліза Шалетт, головний інвестиційний директор Morgan Stanley Wealth Management.

Трейдери поставили $1 трлн на падіння американського ринку акцій

Сукупний обсяг коротких позицій на американському ринку акцій у червні досягнув максимуму з квітня 2022 року і перевищив $1 трлн. Для порівняння, ще на початку року загальний обсяг коротких позицій проти акцій США оцінювався у $863 млрд, — пише The Wall Street Journal. Втім, у першій половині червня шортисти втратили понад $70 млрд. Зростання шортів сигналізує про занепокоєння інвесторів щодо перспектив фондового ринку, є ризики подальшого зростання ставки ФРС та переоціненість акцій. Другий момент — хедж-фонди, які раніше поводилися обережно, тепер почали відкривати довгі та короткі позиції, прагнучи надолужити втрачене під час ралі на початку року. Крім того, частина коротких позицій була відкрита не для спекуляцій, а для хеджування чи захисту від падіння цін на актив.

Binance та SEC укладають угоду

Криптобіржа погодилася забезпечити недоторканність коштів клієнтів із США під час судового процесу, пообіцявши, що жодні посадовці Binance Holdings не матимуть доступу до закритих ключів, які відкривають різні гаманці, — пише Reuters. Крім того, вони не матимуть доступу до інструментів Binance.US Amazon Web Services. В обмін SEC обіцяє не закривати біржу та не заморожувати активи, — пише Bloomberg.

Регулятори побоюються, що гроші клієнтів підуть в офшор. Раніше SEC направив позовну заяву до суду, підозрюючи криптобіржу у виведенні коштів клієнтів на офшорні рахунки та недотримання правил торгівлі цінними паперами. Щобільше, у позові вказується, що Binance штучно завищувала обсяги торгів, затримувала кошти клієнтів, не вивела свою платформу в США в окрему юрособу і вводила інвесторів в оману щодо контролю над ринком.

Нагадаємо, суперечка криптобірж та SEC триває вже довгий час. Регулятор вважає, що фактично цифрові монети є цінними паперами та його оборот має регулювати законодавство з цінних паперів. Криптобіржа, навпаки, не згодна з таким трактуванням. Інвестори побоюються, що зрештою SEC заборонить конвертацію цифрових активів у долари. Під судове переслідування потрапила не лише Binance, а й криптобіржа Coinbase.

Коротко

Google розпочала переговори з індійськими постачальниками про складання своїх телефонів Pixel, щоб вивести своє виробництво за межі Китаю. Google провела переговори з Lava International, Dixon Technologies India та індійським підрозділом Foxconn Technology Group Bharat FIH.

Hyundai розглядає можливість приєднання до стандарту заряджання електромобілів Tesla.

За рішенням Мінфіну США латвійська «дочка» Swedbank оштрафована на $3,43 млн за перекази в Крим, які йшли через американські банки-респонденти.

Біткоїн напередодні додав майже 5%, до $28 тис.

МВФ працює над платформою для цифрових валют центробанків, яка дозволить проводити транзакції між країнами, — повідомила управитель, директор фонду Крісталіна Георгієва.

Обсяг державного боргу США вперше перевищив $32 трлн. Це сталося на дев’ять років раніше, ніж передбачалося у допандемічних прогнозах, — пише The New York Times.



Світлини з відкритих джерел

News Reporter
У медіа з 2017 року. Писала для https://inpoland.net.pl/. Слідкую за подіями у світі від технологій до економічних і соціальних процесів, суспільно-політичного життя та геополітичної ситуації. Закінчила ЛНУ ім. Івана Франка за спеціальністю історія. Зараз у Львові, 7 років жила у Варшаві. Люблю книги, кіно, активний відпочинок та свою роботу.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *