Последние новости
Понад 90% американців скорочують витрати на фоні інфляції та менше донатять — опитування

Найактивніше споживачі в США знижують витрати на одяг та благодійність.

Переважна більшість американців скорочують свої витрати, — це з’ясували в ході опитування CNBC та Morning Consult. За даними дослідження, 92% американців знижують витрати, і стільки ж респондентів із середнім рівнем доходу (50-100 тис. доларів на рік) «трохи» чи «дуже» стурбовані інфляцією.

Серед американців із низьким та високим рівнем доходу частка стурбованих підвищенням цін становить 88%. Роком раніше інфляція хвилювала 92% осіб з доходом від 100 тис. доларів на рік.

За останні шість місяців зростання цін змусило близько 80% споживачів скоротити витрати на товари та послуги не першої необхідності, включаючи розваги, домашній декор та побутову техніку, проте найактивніше американці знижують свої витрати на одяг.

Тим часом дві третини респондентів стали меншими витрачати на товари та послуги першої необхідності, такі як харчі, ЖКП та паливо. Більш ніж половина перейшли на дешевше продовольство, зокрема продукцію власних торгових марок ритейлерів, або просто зменшили обсяг покупок.

Споживчі ціни (індекс CPI) у США у травні зросли на 4% щодо того ж місяця минулого року та на 0,1% щодо поточного квітня, — повідомило цього тижня Міністерство праці країни.

Через інфляцію у США також знизилася благодійність. У 2022 році обсяг пожертв зменшився на 3,4%.

Пожертвування на благодійні цілі у США минулого року знизилися після кількох років рекордної щедрості, оскільки висока інфляція та падіння фондового ринку чинили тиск на гаманці, — пише The Wall Street
Journal.


У 2022 році обсяг спрямованих на благодійність коштів зменшився на 3,4% у поточних цінах та становив 499,33 млрд доларів, — повідомляється у щорічному звіті організації Giving USA. Показник з поправкою на інфляцію впав на 10,5%.

У 2021 році пожертвування досягали рекордних 516,65 млрд доларів. Скорочення минулого року «є рідкісним явищем, загальний обсяг пожертвувань у поточних цінах скорочувався всього три рази за останні 40 років: у 1987, 2008 та 2009 роках», — наголошується у звіті організації.

Попередні скорочення благодійних пожертв також відбувалися у роки крахів фондового ринку. Коливання обсягу пожертвувань у США, як правило, відповідають зміні індексу S&P 500 за підсумками року. Дослідження показало, що між ними існує статистично значуща кореляція. «Оскільки вартість фондового ринку є показником фінансової та економічної безпеки, домогосподарства та корпорації з більшою ймовірністю будуть віддавати гроші, коли фондовий ринок зростає», — йдеться у повідомленні Giving USA. Однак на додачу до торішнього падіння ринку акцій у 2022 році домогосподарства боролися зі зростаючими цінами на все — від яєць до хімчистки та дитячих садків, — зазначає WSJ.

Через інфляційний тиск частка наявного доходу, яку домогосподарства жертвували на благодійність, скоротилася до 1,7%. У середньому протягом останніх 40 років домогосподарства спрямовували приблизно 2% наявних доходів на благодійність. Цьогорічний показник досягав піку у 2,4%, за даними Giving USA.

Пожертвування від приватних осіб є найбільшим джерелом благодійності в США: минулого року на їхню частку припало 64% від загального обсягу перерахувань. Частка корпоративних коштів становила 6%, фондів — 21%, пожертвування за заповітом становили 9%.

Giving USA публікує звіти про благодійність з 1956 року.

Читати також:


Понад 70% американців скоротили свої витрати. Центробанк знову підвищує ставку

6 із 10 американців живуть від зарплати до зарплати — свіжі дані Бюро трудової статистики США

Інфляція у світі б’є рекорди: злидні загрожують понад 260 мільйонам людей

Світовий банк розповів про приріст кількості бідних у всьому світі

Американці стали рідше змінювати автомобілі через зростання цін та кредитних ставок
Світлина з відкритих джерел

News Reporter
У медіа з 2017 року. Писала для https://inpoland.net.pl/. Слідкую за подіями у світі від технологій до економічних і соціальних процесів, суспільно-політичного життя та геополітичної ситуації. Закінчила ЛНУ ім. Івана Франка за спеціальністю історія. Зараз у Львові, 7 років жила у Варшаві. Люблю книги, кіно, активний відпочинок та свою роботу.

1 thought на “Понад 90% американців скорочують витрати на фоні інфляції та менше донатять — опитування

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *