Чутки про «відокремлення Техасу» — що відбувається насправді

Низка нових дописів у соціальній мережі Х з закликами до відокремлення Техасу від США, схоже, спровокувала хвилю чуток в російському медійному просторі. Цей неабиякий ажіотаж можна пояснити нерозумінням реальної ситуації у Техасі, необізнаністю з американським законодавством або бажанням окремих осіб подати бажане за дійсне.

Що відбувається зараз у Техасі?

У Техасі та інших південних штатах США триває гостра криза, пов’язана з неконтрольованою міграцією. Сполучені Штати зіткнулися з безпрецедентною хвилею мігрантів з Мексики та Центральної Америки, які масово прибувають через південний кордон.

Мільйони людей, що нелегально перетинають державний кордон, створюють колосальне навантаження на федеральні міграційні служби, прикордонні райони та навіть такі великі міста як Нью-Йорк, куди перевозять частину затриманих мігрантів.

Губернатор Техасу Ґреґ Ебботт, представник Республіканської партії, наказав встановити колючий дріт уздовж кордону з Мексикою, щоб завадити нелегальним мігрантам перетинати кордон поза пунктами пропуску.

Нещодавно Верховний суд США ухвалив рішення, що федеральний уряд має право зняти ці загородження з колючого дроту, оскільки питання імміграції входять до компетенції федеральних органів влади, а не влади окремих штатів.

Після рішення суду губернатор Ебботт заявив, що, попри заборону, Національна гвардія Техасу продовжуватиме встановлювати колючий дріт на кордоні з Мексикою. Губернатори-республіканці з 25 інших штатів підтримали позицію Ебботта.

Хто саме висловлюється на підтримку відокремлення Техасу?

Багато користувачів соціальної мережі Х, які нібито виступають за відокремлення Техасу від США, використовують анонімні облікові записи. Важко достеменно стверджувати, чи стоять за цими дописами реальні люди, а не боти.

Раніше Росія як приховано, так і відкрито підтримувала маргінальні сепаратистські ініціативи на території США.

Чи є в Техасі справжні прибічники відокремлення штату?

Рух за незалежність Техасу в тій чи іншій формі існує з 1990-х років. Проте сецесія лишається не надто популярним питанням у штаті.

Минулого року Техаський націоналістичний рух зібрав підписи громадян, щоб винести на розгляд питання про відокремлення Техасу на праймеріз Республіканської партії. Проте керівництво Республіканської партії штату тоді відхилило цю петицію, заявивши, що більшість поданих підписів є недійсними.

Чи може Техас законно відокремитися від США, як заявляють деякі російські ЗМІ?

В американському законодавстві відсутній правовий механізм для виходу штатів зі складу США. Навіть якби прибічникам незалежності Техасу вдалося провести референдум з цього питання, він aпріорі був би визнаний незаконним і таким, що суперечить Конституції США.

Ще у 1869 році Верховний суд США ухвалив рішення про те, що окремі штати не мають права на односторонній вихід зі складу американської федерації. Тож твердження деяких російських ЗМІ про можливе швидке «відокремлення» Техасу є явно спекулятивними.

Джерело: Voice of America

Читати також:

Суд вимагає від влади Техасу демонтувати плавучий бар’єр від мігрантів на ріці Ріо-Гранде

Світлина з мережі X

News Reporter
У медіа з 2017 року. Писала для https://inpoland.net.pl/. Слідкую за подіями у світі від технологій до економічних і соціальних процесів, суспільно-політичного життя та геополітичної ситуації. Закінчила ЛНУ ім. Івана Франка за спеціальністю історія. Зараз у Львові, 7 років жила у Варшаві. Люблю книги, кіно, активний відпочинок та свою роботу.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *