Суд вимагає від влади Техасу демонтувати плавучий бар’єр від мігрантів на ріці Ріо-Гранде

Загорожу було встановлено за ініціативою губернатора Техасу, республіканця Грега Еббота, з метою запобігання нелегального перетину південного кордону США з боку Мексики.

У п’ятницю 5-й апеляційний окружний суд США в Новому Орлеані вирішив, що Техас повинен прибрати плавучу бар’єрну конструкцію завдовжки 300 метрів на річці Ріо-Гранде, призначену для стримування мігрантів від незаконного перетину кордону з Мексики в США.

Таким чином, суд відхилив прохання Техасу скасувати рішення федерального судді про видалення водного бар’єра, встановленого на Ріо-Гранде поблизу міста Ігл-Пасс.

Це рішення стало перемогою адміністрації президента Джо Байдена та ударом по діях губернатора Техасу Грега Ебботта у стримуванні рекордного потоку мігрантів з Мексики, які намагаються потрапити в США без документів.

Суд вважає, що мілководдя, де встановлені бар’єрні буї, є суднохідним, і Техас повинен був отримати дозвіл на їх встановлення від Інженерного корпусу Армії США.

Адміністрація Байдена стверджує, що бар’єрні споруди незаконно заважають судноплавству і створюють гуманітарні проблеми. Кордон США з Мексикою проходить через Ріо-Гранде.

Після того, як адміністрація Байдена подала до суду на штат Техас, вимагаючи видалення перешкоди, федеральний окружний суддя Девід Езра велів владі штату до завершення судового розгляду перемістити буї на американський берег ріки.

У влади Техасу залишається право попросити п’ятий апеляційний суд переглянути справу в повному складі.

Суддя Дон Віллетт, призначений Трампом, висловив свою думку, сумніваючись, що ділянка річки Ріо-Гранде, де встановлені буї, є суднохідною. За словами Віллетта, ця ділянка річки вважається небезпечною і не може служити для комерційних перевезень.

Плавучі бар’єри — одна зі стратегій, яку використовує губернатор Ебботт, щоб завадити мігрантам незаконно перетинати кордон. За ініціативою влади на березі річки також були встановлені витки колючого дроту. У четвер федеральний суддя відхилив прохання Техасу заборонити федеральним імміграційним органам знищувати бар’єр із колючого дроту.

Джерело: Голос Америки

Читати також:

В США та Канаді планують зупинити потік нелегалів

Найбільш популярні розмовні мови в США (після англійської та іспанської)

Світлина з відкритих джерел

News Reporter
У медіа з 2017 року. Писала для https://inpoland.net.pl/. Слідкую за подіями у світі від технологій до економічних і соціальних процесів, суспільно-політичного життя та геополітичної ситуації. Закінчила ЛНУ ім. Івана Франка за спеціальністю історія. Зараз у Львові, 7 років жила у Варшаві. Люблю книги, кіно, активний відпочинок та свою роботу.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *