Pfizer купує виробника ліків проти раку Seagen за $43 млрд.

Угоду схвалили директори обох компаній. Очікується, що злиття компаній допоможе Pfizer нівелювати втрати від зменшення продажів ліків у зв’язку із закінченням пандемії COVID-19. Через це до 2030 року Pfizer може втратити $17 млрд.

Найбільша у США фармацевтична компанія Pfizer Inc. досягла угоди про придбання конкурентної Seagen Inc., що спеціалізується на протиракових препаратах, за 43 млрд доларів», — повідомляє Reuters.

«Pfizer спрямовує свої фінансові ресурси на просування боротьби з раком», — сказав генеральний директор Pfizer Альберт Бурла. «Онкологія продовжує залишатися найбільшим драйвером зростання у світовій медицині, і це придбання посилить позиції Pfizer у цій важливій сфері», — додав Бурла.

Як йдеться у спільному пресрелізі компаній, Pfizer заплатить 229 доларів за акцію Seagen, що на 32,7% перевищує котирування паперів компанії на закритті торгів минулої п’ятниці.

Угоду одноголосно схвалили директори обох компаній. Очікується, що її буде закрито наприкінці 2023 року або на початку 2024 року. Придбання буде оплачено коштом наявних у Pfizer грошових коштів, короткострокового фінансування та розміщення нових довгострокових облігацій на суму 31 млрд доларів.

Seagen очікує отримати виторг у 2023 році у розмірі 2,2 млрд доларів, прогнозуючи зростання показника на 12% щодо минулого року. За оцінкою Pfizer, виторг може досягти 10 млрд доларів на рік до 2030 року.

Seagen Inc. — американська біотехнологічна компанія, що займається розробкою та комерціалізацією інноваційних методів лікування раку на основі моноклональних антитіл. Штаб-квартира знаходиться в Ботеллі, штат Вашингтон. Флагманський продукт компанії – препарат Adcetris (брентуксімаб ведотин), що використовується для лікування різних типів лімфом. У 2022 році компанію хотіла купити американська MSD (Merck & Co. у США та Канаді), але угода не відбулася через розбіжності щодо ціни.

Читати також

Pfizer хоче купити фармкомпанію Global Blood Therapeutics

Pfizer підписала з урядом США нову угоду щодо вакцинації

Вчені США порівняли ефективність вакцин Pfizer і Moderna: оголошено результати, яка вакцина краща

США надіслали в Україну майже мільйон доз вакцини Pfizer-BioNTech

Як коронавірус вплинув на світовий фармацевтичний ринок

Світлина з відкритих джерел

News Reporter
У медіа з 2017 року. Писала для https://inpoland.net.pl/. Слідкую за подіями у світі від технологій до економічних і соціальних процесів, суспільно-політичного життя та геополітичної ситуації. Закінчила ЛНУ ім. Івана Франка за спеціальністю історія. Зараз у Львові, 7 років жила у Варшаві. Люблю книги, кіно, активний відпочинок та свою роботу.

3 thoughts on “Pfizer купує виробника ліків проти раку Seagen за $43 млрд.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *