Трамп обіцяє заборонити цифровий долар ФРС

Колишній президент Дональд Трамп нещодавно висловився проти створення цифрової валюти центрального банку, яку випустив би Федеральний резерв, стверджуючи, що це надасть федеральному уряду небезпечний рівень контролю та спостереження за фінансовими транзакціями американців.

«Як ваш президент, я ніколи не дозволю створення цифрової валюти центрального банку», — проголосив Трамп на передвиборчій акції у Нью-Гемпширі у середу ввечері. «Така валюта надала б нашому федеральному уряду абсолютний контроль над вашими грошима».

Хоча впровадження цифрового долара ФРС зараз малоймовірне, воно вже отримало голосну критику з боку консерваторів на кшталт Трампа, що уряд отримає безпрецедентний рівень контролю та спостереження за активами громадян. Прихильники наполягають, що цифровий долар міг би прискорити транзакції та допомогти у виявленні шахрайства.

Ця позиція Трампа зміцнює його популістську привабливість для виборців, втомлених від надмірного втручання уряду. Вона також узгоджується з минулою опозицією до цифрових валют губернатора Рона Десантіса, одного з головних суперників Трампа, а також з недавньої скасованої кандидатури Вівека Рамасвамі. Рамасвамі, який схвалив Трампа після праймеріз в Айові, виступає за широку дерегуляцію криптовалют.

Окрім заборони введення цифрового долара, Трамп пообіцяв як президент зупинити тенденцію закриття банками рахунків клієнтів через політичні переконання, що лишається рідкістю у США, але траплялося у Великобританії зі спірними особами на кшталт Найджела Фаража, який агітував за Трампа. «Цього ніколи не станеться, доки я ваш президент», — оголосив Трамп.

Радники зазначають, що економічне бачення Трампа націлене на залучення робітничого класу виборців напередодні вирішальних праймеріз у Нью-Гемпширі 23 січня. Його позиція щодо цифрової валюти, ймовірно, привабить прибічників свободи та гасла «Живи вільно або помри» у цьому штаті, які не сприймають розширення повноважень уряду. Залишається побачити, чи виборці врешті-решт віддадуть перевагу бренду правого популізму Трампа, чи альтернативам на кшталт Десантіса як у питаннях оподаткування, так і майбутнього грошей.

Джерело: Bloomberg

Читати також:

На шляху до цифровізації: ФРС запустила власну платіжну систему, готовий законопроєкт регулювання крипторинку

Світ готують до впровадження цифрового долара

Зображення згенероване за допомогою штучного інтелекту (ШІ)

News Reporter
У медіа з 2017 року. Писала для https://inpoland.net.pl/. Слідкую за подіями у світі від технологій до економічних і соціальних процесів, суспільно-політичного життя та геополітичної ситуації. Закінчила ЛНУ ім. Івана Франка за спеціальністю історія. Зараз у Львові, 7 років жила у Варшаві. Люблю книги, кіно, активний відпочинок та свою роботу.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *