Інженер Google обвинувачений у крадіжці комерційних таємниць щодо ШІ на користь Китаю

Викрадені файли нібито стосувалися чіпів TPU Google та центрів обробки даних для ШІ.

Федеральне журі висунуло обвинувачення інженеру Google Лінвею Дінгу, відомому також як Леон Дінг, у крадіжці комерційних таємниць, пов’язаних із програмним та апаратним забезпеченням для чіпів ШІ Google 5 березня, перед його арештом у середу вранці в Ньюарку, Каліфорнія.

Заступниця Генерального прокурора Ліза Монако заявила, що Дінг «викрав у Google понад 500 конфіденційних файлів, що містять комерційні таємниці щодо ШІ, працюючи таємно на компанії з Китаю, які прагнуть отримати перевагу в гонці ШІ-технологій».

Значна частина викрадених даних нібито стосується чіпів тензорної обробки (TPU) Google. Чіпи TPU Google забезпечують роботу багатьох їхніх навантажень ШІ, і в поєднанні з GPU Nvidia можуть навчати та запускати моделі ШІ, такі як Gemini. Компанія також надала доступ до цих чіпів через партнерські платформи, як-от Hugging Face.Серед нібито викрадених файлів — проєкти програмного забезпечення для чіпів TPU v4 та v6, специфікації апаратного та програмного забезпечення для GPU, що використовуються в центрах обробки даних Google, а також проєкти навантажень машинного навчання в цих центрах.

На тлі зростаючої гонки озброєнь навколо технологій штучного інтелекту та зусиль уряду США заборонити Китаю доступ до чіпів, створених для ШІ, деякі китайські компанії звернулися до місцевих виробників чіпів для розробки платформ ШІ. Наприкінці минулого року керівники розвідок так званого альянсу «П’ять очей» США, Великобританії, Канади, Австралії та Нової Зеландії попереджали американські технологічні компанії про потенційну крадіжку китайськими компаніями інтелектуальної власності, пов’язаної з ШІ, квантовими обчисленнями та робототехнікою.

Уряд звинувачує Дінга в передачі цих файлів на свій особистий обліковий запис Google Cloud між травнем 2022 року та травнем 2023 року.

Нібито він робив це «копіюючи дані з вихідних файлів Google до додатку Apple Notes на своєму ноутбуці MacBook, виданому Google, а потім конвертуючи їх з Apple Notes у PDF для того, щоб уникнути виявлення системами запобігання втрати даних Google».

Уряд стверджує, що менш ніж через місяць після того, як він почав красти файли, китайська компанія машинного навчання під назвою Rongshu запропонувала зробити його технічним директором, він полетів до Китаю на п’ять місяців для залучення коштів для компанії, а згодом заснував і очолив стартап машинного навчання під назвою Zhisuan, все ще працюючи в Google. Він подав у відставку з Google у грудні 2023 року – і, як повідомляється, забронював квиток в один кінець до Пекіна на два дні пізніше свого останнього робочого дня – після того, як компанія почала розпитувати його про завантаження файлів.

Міністерство юстиції також стверджує, що у грудні 2023 року він нібито інсценував свою присутність в офісі Google у США, попросивши іншого співробітника просканувати його перепустку на вході, тоді як насправді перебував у Китаї. Дінгу висунуто звинувачення за чотирма пунктами крадіжки комерційної таємниці, йому загрожує до 10 років в’язниці та штраф у розмірі 250 000 доларів за кожен пункт у разі визнання винним.

«У нас є суворі захисні заходи для запобігання крадіжці нашої конфіденційної комерційної інформації та комерційних таємниць. Після розслідування ми виявили, що цей співробітник викрав численні документи, і ми негайно передали справу в правоохоронні органи. Ми вдячні ФБР за допомогу в захисті нашої інформації та продовжимо тісно співпрацювати з ними», — заявив речник Google Хосе Кастаньєда у наданій електронною поштою заяві для The Verge.

Читати також:

Співробітник Microsoft стверджує, що генератор зображень компанії на основі ШІ створює сексуальний контент і матеріали з проявами насильства

Світлина з відкритих джерел

News Reporter
У медіа з 2017 року. Писала для https://inpoland.net.pl/. Слідкую за подіями у світі від технологій до економічних і соціальних процесів, суспільно-політичного життя та геополітичної ситуації. Закінчила ЛНУ ім. Івана Франка за спеціальністю історія. Зараз у Львові, 7 років жила у Варшаві. Люблю книги, кіно, активний відпочинок та свою роботу.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *