Республіканці Палати представників розглядають програму позик для частини допомоги Україні

Провідні республіканці Палати представників розглядають можливість написання власного законопроєкту про іноземну допомогу, в якому негуманітарна допомога розглядатиметься як позика, хоча джерела застерігають, що цей план ще не остаточний.

Програма позик для негуманітарної допомоги

Спікер Палати представників Майк Джонсон (республіканець від Луїзіани) та голови ключових комітетів Палати представників, що займаються питаннями національної безпеки, працюють над розробкою власного пакету допомоги Україні – альтернативи, яку, на їхню думку, може схвалити Конгрес, не відштовхнувши консерваторів, що виступають проти подальшого фінансування країни, охопленої війною.

Серед пропозицій, що розглядаються, є розгляд частини негуманітарної допомоги як своєрідної позики, сказав голова Комітету у закордонних справах Майк Маккол (республіканець від Техасу), який бере участь в обговореннях, і сенатор від Південної Кароліни Ліндсі Грем (республіканець). Економічна допомога для підтримки загального функціонування уряду України та її довгострокової відбудови підпадатиме під позику згідно з цим планом. Активи Росії, конфісковані урядом США через санкції, також можуть бути використані як забезпечення позик для українців, сказав Маккол, додавши, що план також може мати щедру систему погашення для допомоги Україні.

Пропонування позик як частини пакета спрямоване на пом’якшення занепокоєння консерваторів Палати представників, які критикували мільярди доларів допомоги США Україні та заявили, що не підтримають відправку додаткових коштів платників податків США без довгострокового плану перемоги у війні.

Використання російських активів для виплати допомоги

Маккол сказав, що пропозиція принаймні частково покладе на Росію відповідальність за оплату відбудови України.

«Ми розглядаємо два фактори. Один – це мій закон РЕПО (REPO Act), який дозволить нам прив’язати активи, пов’язані з російськими суверенними активами, які були піддані санкціям, щоб допомогти сплатити за воєнні злочини Росії. Це дуже популярна ідея в Палаті представників, — сказав Маккол. – А по-друге, програма позик… Зрештою, російські суверенні активи сплатили б за це, або вони просто оголосили б дефолт».

Сенатський план щодо РЕПО

Демократично керований Комітет Сенату у закордонних справах переважною більшістю ухвалив свою версію закону РЕПО наприкінці січня, але керівництво не виносило цей законопроєкт на розгляд Сенату, оскільки це може знизити відчуття терміновості надання Україні допомоги, необхідної для зміни ходу війни, повідомив старший помічник демократів NBC News. Палата представників також ще не розглядала цей законопроєкт.

Підтримка ідеї позики Трампом та Грехемом

Ідею позики схвалив в інтерв’ю минулого тижня Грем, приписавши її колишньому президенту Дональду Трампу. 10 лютого Трамп опублікував у Truth Social, що Конгрес не повинен надавати грошової допомоги жодній країні, «якщо це не робиться у формі позики».

Грем, який колись висловлював безумовну підтримку Україні, допоміг зупинити пакет допомоги Україні та пакет захисту кордону в Сенаті на початку цього року, який він допоміг узгодити, заявивши, що Трамп виступав проти нього і віддавав перевагу структурі позики.

Критика ідеї позики з боку Білого дому

Коли місяць тому у радника з питань національної безпеки Джейка Саллівана запитали про ідею позики, він відповів, що «для позик у сфері іноземної допомоги може бути місце», але натякнув, що Україна — не той випадок. «Коли маєш справу з країною, яка бореться за своє життя, як Україна… говорити про позики замість необхідної ін’єкції готівки лише погіршить економічні проблеми цієї країни», – сказав він, додавши, що стабільна Україна «є фундаментальним національним інтересом безпеки Сполучених Штатів».

Критика затримки допомоги

Один чиновник США, обізнаний з позицією Білого дому, повідомив NBC News у п’ятницю, що «будь-яка допомога краща, ніж відсутність допомоги, але це не ідеальний спосіб її надання… Вимагання від країни взяти на себе десятки мільйонів доларів боргу, який вона не може сплатити, – це рецепт значного тягаря, що завдасть шкоди Україні в довгостроковій перспективі та може призвести до економічних криз у майбутньому».

Альтернативні законопроєкти щодо допомоги Україні

Інші прихильники України в Палаті представників підготували малоймовірні спроби спробувати протягнути гроші допомоги через неї.

Демократи Палати представників підготували проєкт відкликання, процедурний механізм, який дозволить змусити голосувати за законопроєкт фактично в обхід спікера. Але для цього їм знадобиться 218 підписів, а це означає, що кілька республіканців мають приєднатися до їхніх зусиль.

Окремо, республіканець Браян Фіцпатрік (Пенсільванія) та демократ Джаред Голден (Мен) підготували власний пакет іноземної допомоги, який пропонує менше фінансування для України, Ізраїлю та Тайваню, ніж сенатський законопроєкт.

Висновок

Ці зусилля, однак, здається, не мають успіху. У п’ятницю, коли у Стіва Скалайса (республіканець, Луїзіана), лідера більшості в Палаті представників, запитали, чи буде розглядатися законопроєкт Фіцпатріка, він твердо відповів: «Ні».

За матеріалами NBC

Читати також:

Пентагон наголошує на необхідності $60 млрд для повноцінної допомоги Україні

Світлина з відкритих джерел

News Reporter
У медіа з 2017 року. Писала для https://inpoland.net.pl/. Слідкую за подіями у світі від технологій до економічних і соціальних процесів, суспільно-політичного життя та геополітичної ситуації. Закінчила ЛНУ ім. Івана Франка за спеціальністю історія. Зараз у Львові, 7 років жила у Варшаві. Люблю книги, кіно, активний відпочинок та свою роботу.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *