Інженери розпочали розбирання обвалених конструкцій мосту в Балтиморі після зіткнення з вантажним судном

У суботу, 30 березня, команди інженерів розпочали складний процес розрізання та підйому першої секції спотвореної сталевої конструкції зруйнованого мосту Френсіса Скотта Кі в Мериленді. Міст обвалився у річку Патапско минулого вівторка після зіткнення з масивним вантажним судном, що протаранило одну з основних опор.

Масштабна операція з прибирання уламків

Уламки мосту, включно з його стальними конструкціями, важать до 4000 тонн. На місці події залучені сім плавучих кранів, у тому числі один, здатний підняти 1000 тонн ваги, десять буксирів, дев’ять барж, вісім суден для порятунку та п’ять катерів берегової охорони. Кожен рух впливає на наступні кроки та, зрештою, на тривалість робіт з прибирання уламків, відновлення судноплавства та відкриття блокованого порту Балтимора.

Обережні маневри

Команди ретельно вимірюють та розрізають сталь з уламків мосту, перш ніж прикріпити стропи для підйому на баржі та транспортування. Губернатор Мериленду Вес Мур наголосив на надзвичайній важливості першого руху уламків мосту, назвавши цей процес неймовірно складним.

Світлина: Kimberly Reaves

Попри холодну погоду, місцеві мешканці, як-от Ренді Ліхтенберг, спостерігали за роботами чи фотографували уламки того, що колись було іконічною частиною балтиморського міського пейзажу. «Ніколи не думаєш, що таке може статися, це просто неймовірно», — поділився враженнями Ліхтенберг.

Пріоритети та наступні кроки

Одним з перших завдань для команд на воді є відкриття меншого допоміжного судноплавного каналу для вільного пересування буксирів та невеликих барж. Крім того, необхідно стабілізувати ситуацію, щоб водолази могли продовжити пошуки чотирьох зниклих безвісти робітників, які, ймовірно, загинули.

Два працівники були врятовані відразу після обвалу мосту вранці у вівторок, тіла ще двох були вилучені з пікапа, що впав і залишився під водою. Вони були залучені на ремонті ділянки мосту та походили з Мексики, Гватемали, Гондурасу та Сальвадору. Поліція встигла зупинити рух транспорту після сигналу тривоги з судна, проте не змогла евакуювати ремонтну бригаду.

Екіпаж вантажного судна «Далі», що належить грецькій компанії Grace Ocean Private Ltd. і було зафрахтоване данською судноплавною компанією Maersk, залишається на борту серед уламків мосту. Вони перебувають у безпеці та проходять опитування. Судно потрібно буде вивести з каналу після прибирання більшої частини уламків.

Економічний вплив та відновлення

Чиновники також намагаються визначити, як впоратися з економічними наслідками закритого порту та розірваного транспортного сполучення. Міст, побудований у 1977 році, був частиною автомагістралі I-695 на південний схід від Балтимора і щодня пропускав близько 30 000 транспортних засобів.

Відновлення такого важливого транспортного вузла може зайняти роки. Проте адміністрація президента Джо Байдена вже схвалила негайну допомогу в розмірі 60 мільйонів доларів і пообіцяла повністю профінансувати відбудову.

Зупинка руху суден у порту Балтимора, безперечно, вплине не лише на тисячі портових робітників та автомобілістів, а й на споживачів по всій країні, які відчують наслідки затримок вантажоперевезень. Балтиморський порт є найбільшим у США пунктом перевалки автомобілів та сільськогосподарської техніки.

Отже, ця надзвичайна ситуація стала викликом для владних структур та аварійно-рятувальних служб, що докладають максимум зусиль для якнайшвидшого відновлення критично важливої транспортної артерії та мінімізації економічних збитків.

За інформацією CBS News, Voice of America

Читати також:

Трагедія на Кі-Брідж: безпечність мостів під загрозою

Трагедія в Балтиморі: шестеро працівників, ймовірно, загинули

Масштабна катастрофа в Балтиморі: контейнеровоз протаранив міст, є жертви

Світлини з мережі X

News Reporter
У медіа з 2017 року. Писала для https://inpoland.net.pl/. Слідкую за подіями у світі від технологій до економічних і соціальних процесів, суспільно-політичного життя та геополітичної ситуації. Закінчила ЛНУ ім. Івана Франка за спеціальністю історія. Зараз у Львові, 7 років жила у Варшаві. Люблю книги, кіно, активний відпочинок та свою роботу.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *