Керівництво TikTok веде переговори щодо продажу соцмережі

Керівництво соцмережі Tik Tok активізувало переговори з потенційними покупцями на тлі заяв американської влади про заборону застосування даного додатку у США, — повідомляє видання New York Post з посиланням на джерела.

«TikTok вивчає варіанти угод, які розглядалися і раніше, коли у 2020 році президент Дональд Трамп погрожував заборонити додаток», — повідомило джерело, близьке до Tik Tok.

Співрозмовник видання не уточнив, із ким саме Tik Tok веде переговори зараз. На переговорах, організованих у 2020 році адміністрацією Трампа, продаж дочірньої компанії Tik Tok у США обговорювався з американськими Oracle та Walmart, які у разі укладання угоди змогли б контролювати конфіденційність даних користувачів та модерацію контенту.

За інформацією New York Post, 23 березня глава TikTok Шоу Цзи Чу виступить перед комітетом з енергетики та торгівлі Палати представників Конгресу США з доповіддю про зв’язки компанії з владою Китаю.

TikTok належить пекінській ByteDance. У самому Китаї соцмережа називається Douyin і працює на окремих серверах відповідно до чинних у Китаї цензурних обмежень.

Міжнародну версію соцмережі було запущено восени 2017 року, незабаром у неї почалися проблеми в США. Наприкінці грудня 2019 року американська армія заборонила своїм службовцям користуватися Tik Tok у зв’язку з підозрою у крадіжці даних користувачів. На початку січня 2020 року таку ж заборону запровадили для своїх співробітників Держдепартамент та Міністерство внутрішньої безпеки США.

У липні 2020 року президент США Дональд Трамп заявив, що Tik Tok буде заборонено в США з 15 вересня, якщо його не придбає американська компанія. Але ініціативу Трампа було заблоковано судами.

Тиск на Tik Tok чинить і чинна американська влада. Наприкінці 2022 року Конгрес США схвалив законопроєкт, який забороняє використання соцмережі TikTok на телефонах та електронних пристроях федерального уряду. У лютому 2023 року Білий дім дав федеральним агентствам місяць, щоб видалити Tik Tok з усіх урядових електронних пристроїв.

Адміністрація чинного американського президента Джо Байдена вимагає, щоб китайські власники Tik Tok продали свої частки, інакше програму можуть заборонити в США. Зі свого боку керівництво Tik Tok стверджує, що засновникам соцмережі належить лише 20% акцій, решта розподілена між співробітниками (20%) та інвесторами (60%).

Примусовий продаж не розв’яже проблему безпеки, — заявляють у Tik Tok і обіцяють витратити $1,5 млрд на програму захисту даних і контенту в США від доступу або впливу уряду Китаю.

Світлина з відкритих джерел

News Reporter
У медіа з 2017 року. Писала для https://inpoland.net.pl/. Слідкую за подіями у світі від технологій до економічних і соціальних процесів, суспільно-політичного життя та геополітичної ситуації. Закінчила ЛНУ ім. Івана Франка за спеціальністю історія. Зараз у Львові, 7 років жила у Варшаві. Люблю книги, кіно, активний відпочинок та свою роботу.

3 thoughts on “Керівництво TikTok веде переговори щодо продажу соцмережі

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *