Последние новости
Губернатор Монтани заборонив додаток TikTok у штаті

Губернатор Монтани Грег Джанфорте у середу, 17 травня, підписав закон, який забороняє роботу програми TikTok на території штату.

Новий закон штату Монтана про заборону популярного сервісу коротких відео набуде чинності 1 січня 2024 року.

Про це повідомляє Reuters. Посилання на законопроєкт ТУТ.

Новий закон забороняє звантаження TikTok у регіоні та передбачає штраф для будь-якого «суб’єкта» – магазину додатків або TikTok – у розмірі 10 тисяч доларів на день за кожен раз, коли комусь «пропонується можливість» отримати доступ до соціальної мережі або завантажити програму. Самих користувачів на разі штрафувати не будуть.

Представники компанії повідомили, що мають намір захищати права своїх користувачів. Очікується, що заборону TikTok у Монтані оскаржать у суді. Правозахисники критикують американські заходи щодо боротьби із соцмережею, вважаючи їх рівносильними цензурі.

Таким чином, Монтана стала першим штатом США, де заборонили використання популярної програми. Як зазначив Джанфорте, таке рішення сприятиме «спільному пріоритету захисту мешканців від стеження Комуністичної партії Китаю». Губернатор заявив, що він наказав блокувати будь-який додаток у штаті, який передає дані «іноземним противникам».

15 березня газета The Wall Street Journal написала, що TikTok можуть заборонити у США, якщо його китайські власники не продадуть свої частки. За її даними, таку вимогу висунув комітет з іноземних інвестицій США, підконтрольний міністерству фінансів. Тиск пов’язаний із побоюваннями за безпеку особистих даних громадян США.

До цього, 7 березня, адміністрація президента США Джо Байдена підтримала поданий сенаторами законопроєкт, що дозволяє главі держави забороняти іноземні соцмережі, зокрема, додаток TikTok. Як заявив координатор зі стратегічних комунікацій у Раді національної безпеки Білого дому Джон Кірбі, американська влада вважає, що TikTok становить загрозу для нацбезпеки США.

Про небезпеку китайського застосування раніше заявляв директор Центрального розвідувального управління (ЦРУ) Вільям Бернс. Уряд Китаю, за його словами, може отримати доступ до інформації американських користувачів та модерувати контент.

У середині березня уряду Великобританії заборонили використовувати TikTok на службових телефонах.

TikTok належить компанії ByteDance та налічує понад 100 млн користувачів у США.

Читати також:

Facebook та Google звинуватили у завданні шкоди школярам

У США молодь обирає кнопкові телефони

У США завдяки жесту з TikTok поліція врятувала з полону 16-річну дівчину

До обох палат Конгресу США внесено законопроєкт про заборону TikTok на території країни

У Конгресі США заборонили користуватися TikTok

«Погані речі показує». Пропозицію про заборону TikTok у США винесуть на голосування у лютому

Керівництво TikTok веде переговори щодо продажу соцмережіСвітлина з відкритих джерел

News Reporter
У медіа з 2017 року. Писала для https://inpoland.net.pl/. Слідкую за подіями у світі від технологій до економічних і соціальних процесів, суспільно-політичного життя та геополітичної ситуації. Закінчила ЛНУ ім. Івана Франка за спеціальністю історія. Зараз у Львові, 7 років жила у Варшаві. Люблю книги, кіно, активний відпочинок та свою роботу.

1 thought на “Губернатор Монтани заборонив додаток TikTok у штаті

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *