На АЕС у Міннесоті стався витік 1,5 млн літрів радіоактивної води

З атомної електростанції «Монтічелло», розташованої в американському штаті Міннесота, стався витік 400 тис. галонів (1,5 млн літрів) радіоактивної води. Тритій – радіоактивна форма водню, яка утворюється в атмосфері. Він є побічним продуктом виробництва електроенергії атомними електростанціями.

Про це повідомляє телеканал CBS News.

Витік води, що містить тритій, стався ще в листопаді минулого року, проте до громадськості цю інформацію влада довела тільки зараз.

Глава компанії Xcel Energy, якій належить АЕС, Кріс Кларк в інтерв’ю журналістам заявив, що енергетики не повідомляли про інцидент упродовж чотирьох місяців тому, що вони хотіли переконатися в тому, «що цілком розуміють те, що відбувається». За словами Кларка, якщо у Xcel Energy виникли б якісь побоювання щодо безпеки, то необхідна інформація відразу була б доведена до громадськості.

Своєю чергою, влада штату заявила, що вона не нічого не повідомляла про витік радіоактивної води тому, що чекала на отримання «додаткової інформації». Як повідомив представник Агентства штату з контролю за забрудненням навколишнього середовища (MPCA), їм було відомо про наявність в одній контрольній свердловині тритію, але ще не було визначено джерело витоку та його місцеперебування.

Чиновник стверджує, що забруднені ґрунтові води не становлять безпосередньої загрози для населення.

Міністерство охорони здоров’я штату також заявило, що жодної небезпеки для людей не існує, оскільки радіоактивна вода не досягла річки Міссісіпі. Чиновники запевняють, що відразу після виявлення витоку вся рідина була перенаправлена у внутрішню систему водопідготовки, щоб запобігти потраплянню радіоактивного ізотопу водню в джерела питної води.

Xcel Energy вже прозвітувала про те, що очистила приблизно чверть від води, що втекла.

Читати також


На початку лютого в США в штаті Огайо зійшов із рейок поїзд із токсичними речовинами. Всього перекинулося 50 вагонів, у 14 з них знаходився легкозаймистий вінілхлорид.

Тисячі жителів штату Міссісіпі залишилися без питної води

45 000 тварин загинуло внаслідок аварії поїзда з токсичними речовинами в Огайо

Небезпечні хімікати з Огайо продовжать утилізувати у Техасі

Світлина з відкритих джерел

News Reporter
У медіа з 2017 року. Писала для https://inpoland.net.pl/. Слідкую за подіями у світі від технологій до економічних і соціальних процесів, суспільно-політичного життя та геополітичної ситуації. Закінчила ЛНУ ім. Івана Франка за спеціальністю історія. Зараз у Львові, 7 років жила у Варшаві. Люблю книги, кіно, активний відпочинок та свою роботу.

2 thoughts on “На АЕС у Міннесоті стався витік 1,5 млн літрів радіоактивної води

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *