Колишній хакер ЦРУ засуджений до 40 років в’язниці за передачу секретів WikiLeaks

Колишній співробітник ЦРУ Джошуа Шульте, який кілька років тому передав проекту WikiLeaks величезний масив секретних документів про інструменти хакерів Центрального розвідувального управління, у четвер був засуджений до 40 років в’язниці.

Зрада колишнього співробітника ЦРУ

Джошуа Шульте працював програмістом у Центрі кіберрозвідки ЦРУ з 2012 по 2016 рік і, згідно з висновками слідства і суду, таємно копіював хакерські програми, якими користувалася американська розвідка.

Звільнившись, він надіслав ці матеріали — 8761 файл — проекту WikiLeaks, який почав публікувати їх у березні 2017 року, назвавши цей розділ на своєму сайті «Vault 7». У викрадених Шульте файлах містилися віруси, «трояни» та інші хакерські програми, за допомогою яких ЦРУ зламувало, наприклад, мобільні телефони терористів чи іноземних політиків.

Звинувачення та вирок Шульте

«Джошуа Шульте зрадив свою країну, вчинивши один з найзухваліших та огидних актів шпигунства в історії Америки», — заявив прокурор Деміан Вільямс.

Шульте заперечував провину, але суд не переконав. За даними слідства, Шульте був змушений звільнитися через постійні прострочення термінів виконання завдань, а після звільнення передав викрадені матеріали WikiLeaks, бажаючи помститися колишнім роботодавцям.

Окрім шпигунства та брехні агентам ФБР під час попереднього слідства, Шульте засуджений ще й за зберігання дитячої порнографії. Під час обшуку в його квартирі знайшли десятки тисяч файлів з дитячою порнографією.

Спроби Шульте продовжити шпигунство у в’язниці

За словами прокурорів, навіть після арешту у 2018 році Шульте намагався передати на волю секретну інформацію. Він проніс у в’язницю телефон і збирався надати журналістам відомості про кіберпідрозділи ЦРУ, а також опублікувати твіти з секретною інформацією. Акаунт у Twitter він назвав «Джейсон Борн».

Отже, колишній співробітник ЦРУ Джошуа Шульте був визнаний винним у шпигунстві та інших злочинах і засуджений до 40 років ув’язнення за масштабну передачу секретних документів WikiLeaks. Навіть після арешту він продовжував намагатися розголосити секрети американської розвідки.

За інформацією BBC

Читати також:

Агент ЦРУ під присягою заявив у Конгресі США про присутність НЛО (+ВІДЕО)

Світлина з відкритих джерел

News Reporter
У медіа з 2017 року. Писала для https://inpoland.net.pl/. Слідкую за подіями у світі від технологій до економічних і соціальних процесів, суспільно-політичного життя та геополітичної ситуації. Закінчила ЛНУ ім. Івана Франка за спеціальністю історія. Зараз у Львові, 7 років жила у Варшаві. Люблю книги, кіно, активний відпочинок та свою роботу.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *