Колишнього агента ФБР засудили до чотирьох років в’язниці

Колишній високопоставлений агент Федерального бюро розслідувань (ФБР) Чарльз Ф. МакГонігал отримав понад чотири роки в’язниці через звинувачення у відмиванні коштів та порушенні санкцій США, спрямованих на російського олігарха зі зв’язками з володимиром путіним. МакГонігал служив головним контррозвідником ФБР в Нью-Йорку, перш ніж вийти на пенсію у 2018 році.

Як повідомляє видання New York Times, у січні цього року репутація МакГонігала була підірвана, коли його арештували та пред’явили звинувачення у відмиванні грошей та співучасті у порушенні санкцій. Звинувачення призвели до визнання вини, роблячи МакГонігала одним із найвищих чиновників ФБР, які коли-небудь засуджувалися.

Визнаний винним у співпраці з російським олігархом Олегом Дерипаскою в обхід санкцій, МакГонігал в четвер отримав понад чотирирічний термін у в’язниці та штраф у розмірі 40 000 доларів від судді Дженніфер Х. Ріарден Федерального окружного суду. Суддя наголосила на серйозності його злочинів, які, за її словами, поставили під загрозу національну безпеку.

МакГонігал зізнався, що йому дуже прикро за свої дії та просив «другого шансу». Проте перед цим він ще має пройти другий вирок у вересні за інші звинувачення від федерального суду в Вашингтоні. За словами прокурора Деміана Вільямса, МакГонігал використовував свою посаду ще до виходу з ФБР для оскарження грошей, і його плани здійснилися у 2021 році.

Судова документація вказує, що МакГонігал приймав платежі за розслідування конкурента російського олігарха Володимира Потаніна, приховуючи ці оплати та намагаючись вплинути на санкції. Проте план розвалився, коли ФБР вилучило його телефон та телефон його спільника.

Паралельно з правопорушенням, відзначається іронією те, що самого правоохоронця визнано порушником закону. Суддя, прокурор та адвокати відзначили, що МакГонігал зрадив довіру та загрожував національній безпеці, порушивши закони, які йому доводилося захищати.

Читати також:

Світлина з мережі X

News Reporter
У медіа з 2017 року. Писала для https://inpoland.net.pl/. Слідкую за подіями у світі від технологій до економічних і соціальних процесів, суспільно-політичного життя та геополітичної ситуації. Закінчила ЛНУ ім. Івана Франка за спеціальністю історія. Зараз у Львові, 7 років жила у Варшаві. Люблю книги, кіно, активний відпочинок та свою роботу.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *