Альянс став об’єктом критики під час президентства Трампа, але за нинішнього американського лідера Джо Байдена значення НАТО зросло. Конгрес прийняв законопроєкт, який обмежує можливість президента вивести США з НАТО без згоди Сенату або прийняття відповідного закону.

Ініціативу запропонували сенатор-демократ Тім Кейн і його республіканський колега Марко Рубіо. Вона стала частиною щорічного Закону про виділення коштів на національну оборону, який був затверджений Палатою представників у четвер і, ймовірно, буде підписаний президентом Джо Байденом. Про це повідомляє Voice of America

Прийняте рішення: за 65 голосами за і 28 проти, підкреслює відданість Конгресу альянсу НАТО, який став об’єктом критики колишнього президента Дональда Трампа. Під керівництвом Байдена, особливо після повномасштабного вторгнення росії в Україну у лютому 2022 року, значення альянсу зросло.

Сенатор Тім Кейн відзначив, що НАТО виявило стійкість у відповідь на війну президента росії путіна в Україні та інші виклики у світі. Він висловив впевненість, що законопроєкт підтверджує підтримку Сполученими Штатами цього важливого альянсу, який є основою національної безпеки країни.

Сенатор Рубіо підкреслив важливість цього заходу як інструмента контролю з боку Конгресу, посилаючись на необхідність захисту національних інтересів та безпеки демократичних союзників.

Президент Байден активно підтримує НАТО, направляючи додаткові війська та військові ресурси в Європу як демонстрацію сили в умовах кризи з росією. Під його керівництвом альянс також розширився внаслідок приєднання Фінляндії, і триває робота щодо включення Швеції.

Трамп, можливий кандидат в президенти від Республіканської партії, різнозначно висловлює своє ставлення до НАТО перед майбутніми виборами 2024 року. Його прихильники стверджують, що його рішучі висловлення та критика альянсу підштовхнули союзників до виконання своїх зобов’язань зі збільшення видатків на оборону до 2% ВВП, знімаючи цю ношу з США. Однак критики Трампа попереджають, що його риторика підриває єдність та силу цілей НАТО, а також висловлюють обурення щодо можливого відмовлення від зобов’язань США за пактом про взаємну оборону або повного виходу США з альянсу.

Читати також:

В Конгресі США пройшли слухання про ймовірні побічні дії від короновакцинації

Конгресмен прийшов на збори у шортах, у Сенаті США через це відновили дрес-код

Світлина з відкритих джерел

News Reporter
У медіа з 2017 року. Писала для https://inpoland.net.pl/. Слідкую за подіями у світі від технологій до економічних і соціальних процесів, суспільно-політичного життя та геополітичної ситуації. Закінчила ЛНУ ім. Івана Франка за спеціальністю історія. Зараз у Львові, 7 років жила у Варшаві. Люблю книги, кіно, активний відпочинок та свою роботу.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *