США евакуювали з Гаїті ще понад 90 американців на фоні насильства, що триває у країні

Сполучені Штати продовжують евакуйовувати своїх громадян з Гаїті на тлі загострення ситуації з насильством у цій карибській країні. Як повідомив представник Державного департаменту США виданню «Голос Америки», в четвер вдалося евакуювати ще понад 90 американців.

Частину з них доправили до Маямі, інших — до Домініканської Республіки. Загалом з неділі по четвер Держдеп допоміг залишити Гаїті більш ніж 160 американцям.

«Ми знову закликаємо громадян США не їздити на Гаїті через триваючу нестабільність», — наголосив представник відомства.

Для евакуації американців зі столиці Порт-о-Прінс, яка значною мірою контролюється озброєними бандугрупуваннями, США залучили гелікоптери. Вивезених співвітчизників спершу переправили до сусідньої Домініканської Республіки, уточнив речник Держдепу Віданд Пател.

Відант Пател, фото з мережі X

Ситуація з безпекою на Гаїті значно погіршилася після вбивства у 2021 році президента Жована Моїза. Різні кримінальні угруповання жорстоко змагаються за контроль над територіями, досить часто блокуючи доступ до критично важливої інфраструктури.

У лютому Організація Об’єднаних Націй повідомляла про загибель понад 500 мирних жителів унаслідок зіткнень банд і операцій поліції лише за останні пів року. Близько 300 тисяч людей стали вимушеними переселенцями всередині країни через насильство.

Окрім США, своїх співгромадян з Гаїті також евакуюють Канада, Мексика та інші держави. Водночас міжнародні зусилля щодо стабілізації ситуації на острівній державі досі залишаються безрезультатними.

Джерело: Voice of America

Читати також:

Караван з мігрантів чисельністю понад 5000 рухається у бік США

В США збільшують термін дії дозволу на роботу до 5 років

Світлина з відкритих джерел

News Reporter
У медіа з 2017 року. Писала для https://inpoland.net.pl/. Слідкую за подіями у світі від технологій до економічних і соціальних процесів, суспільно-політичного життя та геополітичної ситуації. Закінчила ЛНУ ім. Івана Франка за спеціальністю історія. Зараз у Львові, 7 років жила у Варшаві. Люблю книги, кіно, активний відпочинок та свою роботу.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *