Мексика випередила Китай за обсягом експорту до США

Вперше за понад 20 років, минулого року, Мексика випередила Китай як провідне джерело товарів, імпортованих США, перевищивши 475 мільярдів доларів.

Ця зміна відображає зростаючу напруженість між Вашингтоном і Пекіном, а також зусилля США щодо нарощування імпорту з країн, які є більш дружніми та територіально ближчими.

За даними Міністерства торгівлі США, вартість товарів, імпортованих до США з Мексики, у 2023 році зросла майже на 5% порівняно з 2022 роком, перевищивши 475 мільярдів доларів.

Водночас обсяг імпорту з Китаю скоротився на 20%, до 427 мільярдів доларів. Про це повідомляє видання Voice of America.

Востаннє вартість мексиканських товарів, імпортованих США, перевищувала імпорт з Китаю у 2002 році.

Аналітики вбачають кілька причин цієї зміни. По-перше, американські компанії активно переносять виробництво з Китаю до Мексики у відповідь на торгову війну між двома країнами. Крім того, пандемія COVID-19 спричинила перебої в ланцюгах постачання з Китаю, що змусило компанії шукати альтернативні джерела.

Географічна близькість Мексики дає їй перевагу порівняно з Китаєм. Транспортні витрати нижчі, а час поставок — швидший.

Очікується, що у 2024 році ця тенденція продовжиться. Прогнозується подальше зростання обсягів торгівлі між США та Мексикою. Експерти вбачають у цьому стратегічне рішення США щодо зміцнення економічних зв’язків з дружніми країнами-сусідами на противагу Китаю.

Читати також:

Кількість американців, які вважають зовнішню політику пріоритетом для уряду, зросла вдвічі

Світлина з відкритих джерел

News Reporter
У медіа з 2017 року. Писала для https://inpoland.net.pl/. Слідкую за подіями у світі від технологій до економічних і соціальних процесів, суспільно-політичного життя та геополітичної ситуації. Закінчила ЛНУ ім. Івана Франка за спеціальністю історія. Зараз у Львові, 7 років жила у Варшаві. Люблю книги, кіно, активний відпочинок та свою роботу.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *