Супербоул 2024 буде живитися сонячною електростанцією у пустелі Невади

Супербоул 2024 готує сцену не лише для протистояння найкращих команд НФЛ, а й для важливої екологічної віхи. Цього року стадіон Аллегіант у Лас-Вегасі прийматиме Супербоул, який повністю живитиметься відновлюваною енергією – це станеться вперше в історії заходу.

Здавалося б, безжиттєва територія пустелі Невади є джерелом зеленої енергії, яка живитиме гру.

Величезна сонячна електростанція з понад 621 000 сонячних панелей мерехтить як марево, але зі здатністю живити майже 60 000 житлових абонентів – або один дуже великий стадіон.

Команда Лас-Вегас Рейдерс, яка грає на стадіоні Аллегіант, уклала 25-річну угоду на купівлю електроенергії з цієї нової сонячної установки, що належить NV Energy.

Генеральний директор Дуг Кеннон сказав, що сонячна установка постачатиме понад 10 мегаватів електроенергії для Супербоулу. Така кількість енергії приблизно еквівалентна споживанню 46 000 будинків.

Екологічна стійкість була на першому плані під час будівництва стадіону, за словами президента Рейдерс Сандри Дуглас Морган.

Дах стадіону виготовлений зі стійкого пластикового матеріалу, який пропускає близько 10% денного світла, але блокує усе сонячне тепло, тому для охолодження будівлі потрібно менше енергії. Трав’яне поле вивозиться на рейковій системі назовні, щоб отримувати природне сонячне світло, а не використовувати енергомісткі лампи денного світла. І все, починаючи від трав’яних стрижнів до залишків їжі та недопалків цигарок, компостується або перетворюється на інші види енергії.

«Коли ви приходите на гру, ви, можливо, зосереджуєтесь лише на грі, але коли почуєте про це і дізнаєтеся, що ми піклуємося про наш екологічний слід, сподіваюся, що гість піде і матиме те саме мислення, коли повернеться додому», — сказала Морган.

Акцент на зеленій енергії Супербоулу був підкреслений під час візиту міністра енергетики США Дженніфер Гренгольм, яка оглянула головну електричну вхідну кімнату стадіону.

«Люди іноді нервують через відновлювану енергію, тому що не впевнені, чи вона буде надійною. Той факт, що відновлювана енергія може надійно живити такий об’єкт, як цей, має говорити багато про те, що це може статися і в інших громадах», — сказала Гренгольм.

Сонячна електростанція живить не лише поточні потреби, а й містить величезні акумулятори для зберігання відновлюваної енергії, забезпечуючи п’ятигодинне енергопостачання навіть коли сонце не світить. Ця технологія розглядається як ключовий компонент переходу енергосистеми США на 100% чисту електроенергію до 2035 року, мета, встановлена президентом Байденом.

Попри акцент на екологічній стійкості, розваги Супербоулу, включно з шоу у перерві з виконавцем Ашером, не постраждають.

«У нас достатньо енергії для Ашера та всіх його вогнів і всієї помпезності, яка там буде», — сказав Кеннон.

За інформацією CBS News

Читати також:

Десятки тисяч американців опинилися без їжі у пустелі Невади

Феномен економічного успіху США: що таке і як працює промислова «байденоміка»?

Світлина з відкритих джерел

News Reporter
У медіа з 2017 року. Писала для https://inpoland.net.pl/. Слідкую за подіями у світі від технологій до економічних і соціальних процесів, суспільно-політичного життя та геополітичної ситуації. Закінчила ЛНУ ім. Івана Франка за спеціальністю історія. Зараз у Львові, 7 років жила у Варшаві. Люблю книги, кіно, активний відпочинок та свою роботу.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *