General Electric здійснила прорив у розробці нового надзвукового двигуна

Корпорація General Electric Aerospace здійснила прорив у розробці нового гіперзвукового двигуна, що свідчить про революцію, яка відбувається раз в півстоліття. Можливість досягнення гіперзвуку на одному двигуні вказує на абсолютно новий етап у сфері авіації.

Підрозділ General Electric, GE Aerospace, оголосив про значний прорив у розробці гіперзвукових двигунів та повідомив про успішні випробування гіперзвукового дворежимного ракетно-реактивного двигуна з обертовим детонаційним горінням (DMRJ) на стенді. За складною назвою ховається важлива особливість — можливість роботи гіперзвукового двигуна на швидкостях менше 3 Махів. Це вирішує проблему того, що звичайний гіперзвуковий ракетно-реактивний двигун може працювати лише після досягнення цієї швидкості.

Обертове детонаційне горіння (RDC) — це тип двигуна, в якому ударні хвилі рухаються по кільцевому каналу зі швидкістю близько 5 Махів. Кожен вибух генерує ударну хвилю, яка створює тягу, а рухаючись по кільцю, ініціює наступний вибух, що вимагає мікроконтрольованого випуску палива в кільце.

Результатом цього є двигун із меншою кількістю рухомих частин, зменшеною вагою та зменшеним споживанням палива. До цього подібні, але рідинні RDC були випробувані NASA для використання у космосі.

У випадку GE Aerospace вдалося успішно поєднати RDC з ракетно-реактивним двигуном, що дозволяє досягати гіперзвукового режиму на одному двигуні. Це усуває потребу в прискорювачах для досягнення гіперзвуку. Крім того, компактні розміри DMRJ з RDC є ключовим чинником для будь-якого літального апарату. Досягнення більшої потужності, швидкості, менших розмірів та ефективності палива робить цей двигун справжньою революцією. Такий підхід розв’язує проблему в авіації, коли гвинтові двигуни першими пройшли звуковий бар’єр, а потім реактивні двигуни вже досягли гіперзвукового бар’єру. DMRJ з RDC вирішує цю проблему і відкриває нові можливості для літальних апаратів.

Для GE Aerospace це досягнення стало результатом більш як 10 років роботи у галузі гіперзвуку, високотемпературних композитів, електроніки на карбіді кремнію, адаптивних технологій та управління температурними режимами.

Наразі йдеться про стендові випробування, і пройде ще певний час перед першим польотом літального апарату із DMRJ з RDC. Проте з цього моменту можна говорити про початок нової ери в авіації.

Джерело: interestingengineering.com

Читати також:

Боротьба за зелену авіацію: Податкові пільги для екологічного пального в США та виклики для кукурудзяного лобі

Світлина з відкритих джерел

News Reporter
У медіа з 2017 року. Писала для https://inpoland.net.pl/. Слідкую за подіями у світі від технологій до економічних і соціальних процесів, суспільно-політичного життя та геополітичної ситуації. Закінчила ЛНУ ім. Івана Франка за спеціальністю історія. Зараз у Львові, 7 років жила у Варшаві. Люблю книги, кіно, активний відпочинок та свою роботу.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *