Остін відвідав авіаносець «Джеральд Форд» в Середземному морі

Міністр оборони США Ллойд Остін відвідав американський авіаносець «Джеральд Форд» у Середземному морі. Судно було відправлено в цей район у зв’язку з атакою ХАМАСу на Ізраїль. Він провів зустріч з екіпажем, якому наказав залишатися в морі для уникнення можливого розширення конфлікту між Ізраїлем та ХАМАСом у більш широкий регіональний конфлікт.

Заслуговує на увагу стурбованість США можливою військовою операцією Ізраїлю на північному кордоні з Ліваном з метою витіснення бойовиків «Хезболла». Це може відкрити другий фронт та спричинити інтенсифікацію воєнних дій. На кораблі Остін не розкриває, чи можуть американські війська виконувати додаткові завдання для захисту Ізраїлю у разі розширення військових дій на Ліван.

Міністр оборони Ізраїлю Йоав Галлант, здається, пом’якшив свою риторику про необхідність другого фронту, наголошуючи на дипломатичних зусиллях. Триває невизначеність для «Джеральда Форда» та його екіпажу, якому Остін наказав вирушити ближче до Ізраїлю відразу після нападу ХАМАСу 7 жовтня.

Остін висловив вдячність морякам за їхню відданість та відмову від відпочинку з сім’ями через поточне завдання. На пресконференції в Тель-Авіві він підкреслив важливу роль екіпажу «Джеральда Форда» у запобіганні розширенню конфлікту.

Капітан ВМС Рік Берджесс, командир «Джеральда Форда», відзначив значущість того, що авіаносець розташований достатньо близько до Ізраїлю для надання підтримки своїми літаками за необхідності. Проте він також зауважив, що інші кораблі у складі ударної групи виконують спостереження в секторі Гази.

Остін також оголосив про створення нової міжнародної морської місії для захисту торгових суден у південній частині Червоного моря від загрози атак хуситів в Ємені.

Читати також:

Пентагон відправив 2000 військових до Ізраїлю. Їм поставлено два завдання

Число поранених військових США при ударах по базах на Близькому Сході зросло до 45 (+Відео)

Близькосхідний конфлікт підігрів ціни на нафту

Світлина з мережі X

News Reporter
У медіа з 2017 року. Писала для https://inpoland.net.pl/. Слідкую за подіями у світі від технологій до економічних і соціальних процесів, суспільно-політичного життя та геополітичної ситуації. Закінчила ЛНУ ім. Івана Франка за спеціальністю історія. Зараз у Львові, 7 років жила у Варшаві. Люблю книги, кіно, активний відпочинок та свою роботу.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *