США готуються скасувати заборону на продаж систем важкого озброєння Саудівській Аравії

Зараз США розглядають можливість скасування заборони на продаж систем важкого озброєння Саудівській Аравії, що була введена два роки тому під час президентства Байдена. Посадовці повідомили про це, вказавши на переговори між Саудівською Аравією та міліцією Хуситі в Ємені як одну з ключових причин цього рішення. Адміністрація Байдена стверджує, що цей крок пов’язаний із прогресом у досягненні перемир’я в регіоні.

Зазначається, що заборона на постачання важкої зброї до Саудівської Аравії була введена з метою запобігання можливому використанню американської зброї проти цивільного населення в Ємені, де триває конфлікт. Проте, зараз офіційний Вашингтон пов’язує розгляд скасування цих обмежень із позитивними зрушеннями у переговорах Саудівської Аравії та Хуситів, зазначаючи прогрес у досягненні спільного перемир’я.

Терміни скасування заборони на продаж важкої зброї не визначені, і залишається можливість перегляду цього рішення в майбутньому. Рішення адміністрації може бути переглянуте, якщо президент Байден визначить, що це не в інтересах США допускати постачання важкої зброї Саудівській Аравії.

Також передбачається, що це рішення зазнає опору опозиції від окремих законодавців у США, які вже раніше висловлювали обурення відносно використання американської зброї в конфліктах в Ємені та висували питання про порушення прав людини з боку Саудівської Аравії.

Саудівська Аравія, в свою чергу, виправдовує необхідність отримання важкої зброї, стверджуючи, що це необхідно для захисту свого кордону з Єменом та готовності до можливих ескалацій напруженостей в регіоні, зокрема, у зв’язку із можливою ескалацією конфлікту між Ізраїлем і сектором Газа. Саудівська Аравія також висловлює прагнення диверсифікувати свій військовий арсенал та розвивати власну оборонну промисловість.

Незважаючи на спочатку висловлені обурення щодо порушень прав людини в Саудівській Аравії, адміністрація Байдена нині активно працює над поліпшенням відносин з цією країною. Це стосується не лише питань важкої зброї, а й можливого встановлення дипломатичних відносин між Саудівською Аравією та Ізраїлем, обговорення якого наразі призупинено через конфлікт в секторі Газа.

Джерело: New York Times

Читати також:

Сполучені Штати формують коаліцію для протидії загрози від хуситів

Світлина з відкритих джерел

News Reporter
У медіа з 2017 року. Писала для https://inpoland.net.pl/. Слідкую за подіями у світі від технологій до економічних і соціальних процесів, суспільно-політичного життя та геополітичної ситуації. Закінчила ЛНУ ім. Івана Франка за спеціальністю історія. Зараз у Львові, 7 років жила у Варшаві. Люблю книги, кіно, активний відпочинок та свою роботу.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *