Чоловіка виправдано за звинуваченням у вбивстві після понад 48 років ув’язнення

Глінн Сіммонс, 70 років, з Оклахоми, був виправданий за звинуваченням у вбивстві, за яке його засудили в 1975 році, повідомили прокурори. Це стало найдовшим неправомірним ув’язненням в Сполучених Штатах.

Чоловіка з Оклахоми, якого у 1975 році засудили за вбивство під час пограбування лікерного магазину, виправдали в суді у вівторок після того, як він провів понад 48 років за ґратами, повідомили органи влади.

Це був рекордний термін, проведений невинним у в’язниці в Сполучених Штатах, згідно з Національним реєстром оправдань, який відстежує тривалість ув’язнень за неправильні засудження.

Чоловіка, 70-річного Глінна Сіммонса, проголосили невинним в рішенні судді Емі Палумбо окружного суду округу Оклахома. Пан Сіммонс був звільнений під заставу в липні після того, як суддя Палумбо на статусному слуханні погодилася скасувати вирок і строк на вимогу Віккі Земп Бехенна, окружного прокурора округи, яка переглядала його справу.

Пані Бехенна, чий офіс не надав відповідь на запитання у середу, виявила, що важливі докази у справі пана Сіммонса не були передані його адвокатам.

У відредагованому наказі, підписаному суддею Палумбо у вівторок, йдеться, що суд визнав «чітким і переконливим доказом», що злочин, за який ув’язнили пана Сіммонса, «не був скоєний паном Сіммонсом».

За даними реєстру оправдань, пан Сіммонс провів у в’язниці більше часу — 48 років, один місяць і 18 днів — ніж будь-хто інший, кого виправдали від звинувачень.

«Це важливий урок стійкості та наполегливості», — сказав пан Сіммонс про свою справу під час пресконференції після вироку. «Нехай ніхто не говорить вам, що це неможливо, оскільки це можливо».

Список помилково засуджених, які відбували неправомірне покарання більше 40 років.

Пан Сіммонс, який не був доступний для коментарів у середу, мав 22 роки, коли його засудили за вбивство першого ступеня під час пограбування лікерного магазину в Едмонді, Оклахома, в грудні 1974 року, за даними реєстру оправдань. Він і Дон Робертс були засуджені за вбивство клерка Каролін Сью Роджерс, яку застрелили у голову двоє грабіжників.

Пан Сіммонс і пан Робертс потрапили в список підозрюваних після того, як поліція розслідувала двох інших чоловіків, братів Леонарда Паттерсона та Делберта Паттерсона, причетних до іншого вбивства, за даними реєстру. Поліція вишикувала для упізнання людей, які були на вечірці, в якій брали участь брати Паттерсони приблизно в той час в місті Оклахома-Сіті, включаючи пана Сіммонса та пана Робертса.

Прокурори поклались на жінку, яка ідентифікувала пана Сіммонса та пана Робертса серед інших підозрюваних. Пізніше свідок суперечив деяким своїм власним свідченням, сказав національний реєстр.

Спочатку пана Сіммонса та пана Робертса засудили до смертної кари, за даними Офісу окружного прокурора округи Оклахома. Але їхні вироки були змінені після того, як Кримінальний апеляційний суд Оклахоми вирішив переглянути їхні справи на підставі рішення Верховного суду 1972 року, яке визнало, що смертна кара є неконституційною через нерівномірне застосування. Пан Робертс був звільнений у 2008 році, за даними офісу прокурора округи.

Джо Норвуд, адвокат пана Сіммонса, сказав, що вирок виненсений у вівторок відкриває дорогу для отримання паном Сіммонсом до 175 000 доларів компенсації та дає йому можливість подати судовий позов у федеральний суд.

Пан Норвуд сказав, що пан Сіммонс, у якого недавно діагностували рак, в основному жив користуючись з пожертв, зібраних через онлайн-платформу краудфандингу.

«У нього забрали можливість отримати робочий досвід і мати кар’єру, де він міг би фінансово забезпечити себе і свою сім’ю», — сказав пан Норвуд.

Джерело: New York Times

Читати також:

Чоловіка, який відсидів 30 років за зґвалтування, визнали невинним

Світлина: скриншот з відео

News Reporter
У медіа з 2017 року. Писала для https://inpoland.net.pl/. Слідкую за подіями у світі від технологій до економічних і соціальних процесів, суспільно-політичного життя та геополітичної ситуації. Закінчила ЛНУ ім. Івана Франка за спеціальністю історія. Зараз у Львові, 7 років жила у Варшаві. Люблю книги, кіно, активний відпочинок та свою роботу.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *