Перемовини у Конгресі США щодо уникнення призупинення роботи уряду тривають

Попри обіцянки лідерів Конгресу Чака Шумера та Кевіна Маккарті уникнути «шатдауну», компромісу досі не було досягнуто.

У законодавчому органі Сполучених Штатів в Конгресі залишилося три дні для того, аби запобігти частковому призупиненню фінансування та роботи державних установ і відомств, так званому «шатдауну». Ця загроза виникла на тлі гострих розбіжностей між представниками Демократичної та Республіканської партій в обох палатах Конгресу.

У вівторок відбулася інтенсивна зустріч лідерів палат з президентом Джо Байденом. За словами учасників, під час неї вони пообіцяли не допустити «шатдауну», проте поки не дійшли згоди, яким чином це зробити. Розглядаються два основні варіанти: узгодити повноцінний бюджет на фінансовий рік, що розпочався у жовтні, або ухвалити чергову тимчасову короткострокову міру для продовження фінансування.

Лідер демократів у Сенаті Чак Шумер і спікер Палати представників Кевін Маккарті досі перебувають на різних позиціях, попри минуломісячну домовленість щодо загального обсягу дискреційних витрат у цьому фінансовому році. Республіканці вимагають додаткових заощаджень і зміни політики, зокрема стосовно проблеми абортів і продовольчої допомоги. Демократи категорично відкидають такі пропозиції.

У випадку провалу перемовин з цього питання вже з суботи роботу мають призупинити окремі федеральні міністерства та відомства. Також до 8 березня має спливти термін дії фінансування для більшості інших урядових структур.

У середу Маккарті наголосив, що Конгрес зробить все можливе, аби запобігти зупинці роботи федерального уряду в цілому. Зі свого боку голова сенатського комітету з бюджету Петті М’юррей заявила, що «шатдаун» можна уникнути за умови конструктивної співпраці між представниками обох партій.

Рейтингова агенція Moody’s застерігало, що припинення фінансування завдасть шкоди кредитоспроможності США.

Окрім бюджетного питання, Конгрес намагається також схвалити виділення 96 млрд доларів на потреби національної безпеки, зокрема для нового пакету військової допомоги Україні та Ізраїлю, чого домагається адміністрація Байдена. Це питання також лишається заблокованим через позицію Палати представників.

Джерело: Voice of America

Читати також:

Лідери Конгресу США узгодили федеральний бюджет на 2024 рік у розмірі 1,6 трлн доларів

Світлина з відкритих джерел

News Reporter
У медіа з 2017 року. Писала для https://inpoland.net.pl/. Слідкую за подіями у світі від технологій до економічних і соціальних процесів, суспільно-політичного життя та геополітичної ситуації. Закінчила ЛНУ ім. Івана Франка за спеціальністю історія. Зараз у Львові, 7 років жила у Варшаві. Люблю книги, кіно, активний відпочинок та свою роботу.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *