Після невдалої страти Алабама випробовує неперевірений метод

Влада штату планує здійснити першу в США страту шляхом азотної гіпоксії Кеннета Сміта, який вже раніше пережив спробу страти методом смертельної ін’єкції.

17 листопада 2022 року Кеннет Сміт лежав на ношах всередині камери страти Алабами, його руки та ноги були прив’язі під час екзекуції. Сміт перебував у камері смертників понад чверть століття після засудження за вбивство жінки, він згадував, як дякував Богові за свій останній тиждень життя і думав про свою сім’ю.

На той час штат використовував метод страти, який використовувався в переважній більшості сучасних страт у США: смертельну ін’єкцію. Тієї ночі група спецвиконавців вироку намагалася зробити внутрішньовенну ін’єкцію в руки та вени поблизу серця Сміта, але не змогла. За словами його адвокатів страту відтермінували, оскільки тюремні чиновники вирішили, що в них може не вистачити часу на здійснення страти до закінчення терміну дії смертного вироку опівночі.

Засуджений до смертної кари Кеннет Сміт

Тепер, більше ніж через рік, Алабама знову цього тижня готується стратити Сміта використовуючи метод, який ніколи не застосовувався під час страти у США: азотну гіпоксію. За цим методом, який використовувався при евтаназії у Європі, на в’язня одягнуть маску і подаватимуть потік азотного газу, фактично позбавляючи його кисню, поки він не помре.

Страта, запланована на четвер ввечері, є черговим поворотом у складній битві навколо смертельних вироків у США, де все більше штатів забороняють смертну кару; ті, що зберігають це покарання, мають труднощі у її здійсненні. Тиск з боку активістських і медичних груп ускладнив для тюремних чиновників закупівлю смертельних препаратів, а низка страт за останні два роки була ускладнена проблемами з пошуком вен. Алабама є одним з декількох штатів, які шукають альтернативи, включаючи азотну гіпоксію, а деякі штати нещодавно дозволили використання розстрілу.

Запланована на цьому тижні страта мобілізувала критиків смертної кари, які кажуть, що тюремні чиновники Алабами роблять з Сміта піддослідного кролика для неперевіреного і потенційно жахливого експерименту. Державні чиновники стверджують, що смерть від азотної гіпоксії безболісна, оскільки вона швидко призводить до втрати свідомості. Вони зазначають, що адвокати Сміта самі визначили азотну гіпоксію як більш бажану, ніж проблемне застосування Алабамою смертельних ін’єкцій.

Минулого тижня федеральний суддя в Алабамі відхилив запит адвокатів Сміта зупинити страту. Сам Сміт оскаржив це рішення, і, швидше за все, справа буде оскаржуватися далі до Верховного суду США, який в останні роки був стриманий щодо зупинки страт в останню хвилину.

Сміт визнаний винним за звинуваченням у вбивстві ножем Елізабет Сеннетт у 1988 році після свідчень, що чоловік Сеннетт, пастор, запропонував йому та двом іншим чоловікам по 1000 доларів кожному за вбивство його дружини. (Пастор Чарльз Сеннетт-старший пізніше наклав на себе руки). Присяжні, які засудили Сміта, проголосували 11 до 1 за збереження його життя і замість цього засудили його до довічного ув’язнення, але суддя скасував їх вердикт і засудив його до смерті.

У 2017 році Алабама припинила можливіть суддям скасовувати вироки присяжних щодо смертної кари, і такі рішення більше не дозволені ніде в Сполучених Штатах. Сміт вважає, що суддя несправедливо скасував вирок присяжних у його справі. Після невдалої спроби страти в’язень страждав від сильної тривоги та депресії.

За словами синів жертви Сеннетт новий метод їх мало хвилює.

Опитування послідовно показували, що невелика більшість американців підтримують смертну кару, з різким розколом уздовж політичних ліній. Більшість республіканців (81%) і лише 32% демократів підтримують смертну кару для людей, засуджених за вбивство.

Тим не менш, кількість страт значно знизилася з піку 98 страт у 1999 році. Минулого року штати стратили 24 особи. Адміністрація Трампа стратила 13 осіб шляхом смертельної ін’єкції, це були перші федеральні страти з часів президента Джорджа Буша-молодшого.

Минулого тижня міністерство юстиції під керівництвом президента Байдена, який виступав за скасування федеральної смертної кари під час кампанії, заявило, що буде домагатися смертної кари проти стрілка, який вбив 10 чорношкірих під час расистської атаки на супермаркет у Баффало.

За інформацією New York Times

Читати також:

Суд розглядає прохання зупинити перше використання в країні екзекуції за допомогою азоту в Алабамі

Світлина з відкритих джерел

News Reporter
У медіа з 2017 року. Писала для https://inpoland.net.pl/. Слідкую за подіями у світі від технологій до економічних і соціальних процесів, суспільно-політичного життя та геополітичної ситуації. Закінчила ЛНУ ім. Івана Франка за спеціальністю історія. Зараз у Львові, 7 років жила у Варшаві. Люблю книги, кіно, активний відпочинок та свою роботу.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *