Суд розглядає прохання зупинити перше використання в країні екзекуції за допомогою азоту в Алабамі

Федеральний суддя вислухав різні аргументи у середу щодо гуманності та ризиків екзекуції азотом, розглядаючи можливість дозволу в Алабамі спробувати перше використання цього методу в країні.

Адвокати Кеннета Юджина Сміта виступають проти даного методу, і просили суддю блокувати його екзекуцію азотом 25 січня. Вони стверджують, що метод порушує конституційну заборону на катування та неправомірне покарання і заявили, що маска, яка щільно прилягає до його носа та рота, заважатиме йому молитися з його духовним наставником.

Роберт Ґрасс, адвокат Сміта, заявив судді, що метод екзекуції «може завдати Сміту ризику додаткового болю», що не дозволяється за Конституцією США.

Офіс генерального прокурора штату закликав суддю округу США Р. Остіна Гафейкера-молодшого відхилити прохання, стверджуючи, що метод є гуманним. Гафейкер не вказав, коли він прийме рішення.

Метод екзекуції передбачає використання маски для заміни дихального повітря азотом, що призводить до смерті від недостатку кисню. Азот складає 78% повітря, яке люди вдихають, і нешкідливий, коли змішаний з необхідним рівнем кисню. Азот буде подаватися протягом принаймні 15 хвилин або «п’ять хвилин після плоскостінного індикатора на ЕКГ, який триває довше», згідно з протоколом екзекуції штату.

Анестезіологи, представники влади, Сміт та інші виступили під час слухання, багато часу було приділено обговоренню ризиків блювоти, того, що може відчувати Сміт, і того, що станеться, якщо йому не буде подано чистий азот через несправну маску.

Д-р Роберт Джейсон Янґ, доцент кафедри анестезіології медичного коледжу Гарварда, який свідчив в інтересах справи Сміта, сказав, що низький рівень кисню може призвести до нудоти і блювоти, що створює ризик задухи аспірованим блювотним вмістом. Він також сказав, що якщо людині подати менше 100% азоту, існує ризик відчуття задухи або залишення в вегетативному стані замість смерті.

Офіс генерального прокурора Алабами вважає ці ризики спекулятивними і попросив Янґа вказати, як довго людина може жити, дихаючи 99% азоту, і подати приклади, коли людина залишилася в вегетативному стані від впливу азоту. Янґ відповів, що інформації про азотову гіпоксію у людей обмежено, більшість інформації отримана з індустріальних аварій і самогубств, використовуючи азот чи інший бездіяльний газ.

Річард Д. Андерсон з офісу генерального прокурора стверджував, що конституційна заборона на катування і неправомірне покарання не є гарантією від всякого болю, і Сміт не може продемонструвати ризик значного болю.

Андерсон відповів, що Сміт може молитися без маски, поки свідки екзекуції не прибудуть, але маска повинна бути, і має прилягати до його обличчя перед тим, як свідки прибудуть в тюрму. Він сказав, що засудженого пристібають до столу, надівають маску і залишають камеру, щоб супроводжувати свідків екзекуції всередину.

Гафейкер сказав, що над цим рішенням потрібно подумати. Він не розшифрував це.

Сміт — один із двох чоловіків, засуджених за вбивство на замовлення Елізабет Сеннет в північнозахідній частині Алабами в 1988 році. Департамент виправної роботи Алабами намагався екзекувати його смертельною ін’єкцією минулого року, але відмовився від цього, коли не вдалося підключити необхідні дві інтравенозні лінії. Сміт, зв’язаний і в одязі синього кольору, відповів, що вже був поміщений в ізоляційну зону перед його запланованою екзекуцією наступного місяця.

Джерело: ABC News

Читати також:

У Флориді набрав чинності закон, який передбачає страту для педофілів

В Алабамі новим методом стратять найманого вбивцю

Світлина з відкритих джерел

News Reporter
У медіа з 2017 року. Писала для https://inpoland.net.pl/. Слідкую за подіями у світі від технологій до економічних і соціальних процесів, суспільно-політичного життя та геополітичної ситуації. Закінчила ЛНУ ім. Івана Франка за спеціальністю історія. Зараз у Львові, 7 років жила у Варшаві. Люблю книги, кіно, активний відпочинок та свою роботу.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *