SpaceX створює найбільшу групу супутників-шпигунів для США

Корпорація SpaceX Ілона Маска виводить на орбіту найбільшу групу шпигунських супутників на замовлення Національного управління військово-космічної розвідки США. Про це з посиланням на анонімні джерела повідомило агентство Reuters.

За даними агентства, група складатиметься з сотень супутників зі здатністю знімати Землю, що дозволить значно розширити можливості Вашингтона зі швидкого виявлення потенційних цілей по всьому світу. Близько десятка прототипів вже були запущені на орбіту ракетами-носіями Falcon з 2020 року.

Планована мережа буде відокремлена від іншої супутникової групи SpaceX — Starlink, призначеної для швидкої передачі даних, але яка вже активно використовується у військових цілях в Україні.

У SpaceX і в уряді США відмовилися офіційно коментувати проєкт агентству. За даними Reuters, підрозділ SpaceX, що займається проєктом, називається Starshield («Зоряний щит») і вже отримало за контрактом на створення супутників 1,8 мільярда доларів.

У лютому про існування засекреченого контракту на таку суму між SpaceX і невідомим розвідувальним агентством розповідала газета The Wall Street Journal.

Створення такої великої групи шпигунських супутників дозволить США значно розширити свої можливості зі збору розвідданих та спостереження за потенційними цілями у всьому світі в режимі реального часу. Проєкт знаходиться на стадії реалізації, а деталі поки що залишаються засекреченими.

Джерело: Voice of America

Читати також:

SpaceX провела третє випробування ракетної системи Starship — Super Heavy

Світлини з мережі X

News Reporter
У медіа з 2017 року. Писала для https://inpoland.net.pl/. Слідкую за подіями у світі від технологій до економічних і соціальних процесів, суспільно-політичного життя та геополітичної ситуації. Закінчила ЛНУ ім. Івана Франка за спеціальністю історія. Зараз у Львові, 7 років жила у Варшаві. Люблю книги, кіно, активний відпочинок та свою роботу.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *